ye-logo.v1.2

Допомога по частковому безробіттю: хто може претендувати та як її отримати

Офіціоз 1633
В Україні почала діяти допомога по частковому безробіттю
В Україні почала діяти допомога по частковому безробіттю. Фото: ілюстративне з UA-Reporter.com

Роз’яснення надали в Хмельницькому обласному центрі зайнятості.

Набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 702 щодо Порядку надання допомоги по частковому безробіттю для роботодавців. І в Хмельницькому обласному центрі зайнятості надали роз’яснення, хто може претендувати на таку допомогу, які умови надання та тривалість виплат.

Отже допомогу можуть отримати застраховані особи (працівники та ФОП) у разі втрати ними частини заробітної плати через зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) з причин економічного, технологічного характеру, виникнення надзвичайної ситуації, введення надзвичайного або воєнного стану, встановлення карантину.

Умови:

  • зупинення виробництва продукції не менш як 20% чисельності працівників роботодавця;
  • рівень скорочення тривалості робочого часу та доходу ФОП, становить 30 і більше відсотків на місяць;
  • відсутність у роботодавця або ФОП, яка є застрахованою особою, заборгованості із виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску або сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування протягом шести місяців, що передують місяцю зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг);
  • сплата роботодавцем за кожного працівника або фізичною особою — підприємцем, яка є застрахованою особою, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом останніх шести місяців, що передують місяцю, в якому почалося зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг);
  • роботодавець не є фондом соціального страхування.

Загальна тривалість виплати допомоги по частковому безробіттю складає не більше як 180 календарних днів протягом 36 місяців з дня зупинення (скорочення) виробництва. «Важливо: допомога не виплачується співробітникам, які працюють за сумісництвом. Виплата не здійснюється працівникові в період простою та відпустки без збереження заробітної плати і в разі призупинення трудових відносин», - пояснили в центрі зайнятості.

Допомога по частковому безробіттю надається центром зайнятості за місцем звернення роботодавця або ФОП. Заяву можна подати в електронній формі, або у паперовій.

На Хмельниччині консультації та довідки можна отримати у будь-якому центрі зайнятості, у телеграм-чаті https://t.me/Pidtrimka_DCZ_Khmelnitsky або за телефонами: (0382) 79-57-40, (093) 027-05-11.

Читайте також - Сторінками історії: зірка українського театру на проскурівській сцені

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую