ye-logo.v1.2

Подорожуємо Україною. Чорногора для «чайників», або як побачити багато, витративши мало часу і зусиль

Туризм 5764
На Говерлі і влітку може бути холодно і дуже вітряно
На Говерлі і влітку може бути холодно і дуже вітряно. Фото: автора

Пропонуємо два варіанти проходження Чорногірського хребта: повноцінний похід та одноденні вилазки без спорядження.

 І хоча Чорогірський хребет, мабуть, є найпопулярнішим серед туристів (а це значить багато народу і багато сміття), я все одно раджу його відвідати. Як би там не було, він дуже мальовничий, могутній, а ще містить найвищі вершини Українських Карпат. До того ж Чорногора досить проста у проходженні, а тому згодиться для початківців. До речі, мій перший серйозний похід у Карпати був саме сюди.

Кількаденний похід Чорногорою

Варіантів проходження Чорногірського хребта є декілька, також можна поєднати проходження Чорногори з Мармаросами чи іншими карпатськими масивами.

Читайте також: Наприкінці літа у Воловець — за враженнями і ягодами.

Ось один із варіантів кількаденного походу Чорногірським хребтом. Слід дістатися до Лазещини (тут зупиняється потяг Львів-Рахів та приміські потяги Івано-Франківськ-Рахів і Коломия-Рахів), звідти дійти до туристичного притулку «Козьмещик» (близько 10 км). Там можна заночувати (як у власному наметі, так і в приватних садибах), а наступного дня вирушити на Петрос, який трохи в стороні від основної лінії маршруту.


Між іншими горами визирає Говерла.

Підкоривши Петрос (до речі, з нього відкриваються чудові краєвиди на головний хребет Чорногори, від Говерли до Попа Івана), ночуємо на перешийку між Петрасом і Говерлою. На шляху між двома сусідніми вершинами будуть траплятися зручні стоянки і струмки, але я б обирала місце поближче до підніжжя Говерли, щоб зранку було більше сил на підйом.


Підйом на Говерлу від Петроса.

Наступного дня підіймаємося на найвищу вершину України і спускаємося на ночівлю до одного з найвищих високогірних озер – Несамовитого, що лежить на схилі гори Туркул на висоті 1750 м. В принципі, тут можна завершити похід, спустившись до туристичної бази Заросляк, а звідти вибравшись до цивілізації.


Озеро Несамовите славиться несамовитою погодою. Одного разу ми потрапили тут у жахливу грозу з сильним вітром.

А можна продовжити шлях, знову піднявшись на Чорногірський хребет і дійшовши до гори Піп Іван Чорногірський (є ще Піп Іван Мармароський) з руїнами польської астрономічної та метеорологічної обсерваторії на ній. Свого часу це була найвище розташована в Україні споруда, де постійно жили і працювали люди. Зараз тривають роботи по відновленню обсерваторії, на її території розмістилися рятувальний пункт та туристичний притулок.

На Чорногорі і влітку можна натрапити на снігові замети.
 

З Попа Івана спускаємося до озера Марічейка і там ночуємо серед високих смерек. Ще один або два дні знадобляться для того, щоб вибратися у цивілізацію: спочатку до села Зелене, а звідти на Верховину чи Ворохту.

  

У Карпатах можна зустріти багато краси і смакоти.

Чорногора для «чайників»

Описаний маршрут відносно легкий, не потребує дуже великої підготовки. Але щодня доведеться долати 10-30 км по пересіченій місцевості, з суттєвим перепадом висот. До того ж доведеться нести на собі усе спорядження і їжу на кілька днів (до найближчого магазину дууууже далеко:).

Краєвиди Чорногори.

Однак є ще легший спосіб піднятися на Говерлу та інші вершини Чорногори, побувати на озері Несамовитому, побачити Говерлянський водоспад, закинуте австрійське кладовище часів Першої світової війни та інші цікавинки поблизу.

Сніг на схилах Чорногірського хребта. 

Для цього слід дістатися до туристичної бази Заросляк (власним автомобілем чи найняти мікроавтобус для групи) і розбити там табір. А звідти робити одноденні вилазки без спорядження, взявши із собою лише карту, перекус, дощовик та інші необхідні речі.


Наш базовий табір поблизу Заросляка, звідки ми здійснювали одноденні вилазки на Чорногірський хребет.

Наприклад, в перший день можна піднятися на Говерлу і спуститися вниз (можна ще трохи пробігтися хребтом, наприклад, до гори Шпиці чи Дземброня). Другого дня можна сходити на озеро Несамовите і там влаштувати пікнік. Третього дня можна прогулятися до австрійського кладовища та Говерлянського водоспаду. Це приблизний план, який може варіюватися залежно від погоди та ваших бажань.

 На Чорногірському хребті трапляються гострі скелі, зокрема, на горах Ребра і Шпиці.

Таким чином можна побувати на найвищій вершині України та побачити багато чудових карпатських краєвидів, не витративши на це дуже багато зусиль і часу. Тільки майте на увазі: якщо виберетеся туди у великі державні свята, наприклад, День Конституції чи Незалежності, на Чорногорі, а особливо на Говерлі, буде багато людей. Кілька років тому ми були там на день Конституції, так на підйомі іноді утворювалися затори, доводилося навіть стояти у черзі.

Читайте також: Сині очі Українських Карпат.

  

Черга на Говерлу. У День Конституції на найвищій вершині України людно.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую