FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
25 Серпня, 2024

Хмельницький мандрівник перетнув половину світу за добу

Андрій Бондаренко здійснив експедицію в Океанію. Фото: Андрія Бондаренка

Андрій Бондаренко розповів про подорож країнами найвіддаленішої частини світу.

Хмельницький блогер і мандрівник Андрій Бондаренко відвідав 56 країн світу. Минулої весни мандрівець здійснив подорож до Океанії – регіону в Тихому океані з великою кількістю держав-островів. Там він відвідав три країни, де зустрівся з племенами аборигенів, бачив 20-метрові хвилі, пам'ятки древніх полінезійських цивілізацій і спостерігав виверження вулкану в двадцяти метрах від себе.

«Океанія – це дуже віддалений регіон. Мені вдалося побувати у трьох країнах Океанії: Вануату, Тонга і Фіджі. Вони фактично знаходяться на протилежному від нас боці земної кулі. Якщо взяти всі шість континентів на планеті, збити їх в купу, то Океанія буде більшою. Це велика частина світу, де є багато острівних держав. Є держави діаметром 5-6 кілометрів. Є такі держави, де острів це одна вулиця, - розповідає Андрій Бондаренко. – Я потрапив туди випадково. Зазвичай, свої подорожі планую за рік, мінімум за пів року. Але так сталося, що за три місяці я вирішив відвідати Океанію. Дуже давно мріяв побачити виверження вулкану. Варіантів, де постійно вивертаються вулкани, було небагато. А на Вануату діє два вулкани, є озеро лави».

Поїздка до Океанії тривали три тижні. За словами мандрівника, долетіти туди дуже важко. Прямих авіарейсів немає. Є рейси до Сінгапура з Цюріха, Франкфурта, Варшави протяжністю 13 годин. До Цюріха перед тим треба дві з половиною години летіти з України. Це тільки половина маршруту. Далі треба з Сінгапура полетіти в Сідней – десять годин, з Сіднея до Нанді – це порт Фіджі, так звані ворота Океанії.

«У підсумку на добирання туди у мене пішло чотири дні. Будучи там, я намагався брати квитки так, щоб встановити своєрідний рекорд. Я поставив для себе ціль – перетнути половину екватора за одну добу. Мені це вдалося. Повертаючись додому, я в 11:40 вилетів з Нанді і в 11:40 наступного дня прилетів в Київ. Це насправді тривало не 24, а 35 годин за рахунок різниці в часу. У повітрі я був десь 28 годин за добу», - сміється Андрій Бондаренко.

Мандрівець зізнається, спочатку здавалося, що це здійснити нереально і коштує великих грошей. «Звичайно, це недешево. Але поїздка в Океанію на три тижні, де я побачив шість країн, обійшлися дешевше, ніж три тижні подорожі по Африці минулого року, - говорить він. – У сумі мені обійшлося все в 3,5 тисячі доларів. Більше двох тисяч пішло на перельоти – в мене їх було 14. Але для дешевих перельотів я шукав акції, не жив у готелях, а лише в дерев’яних будиночках і хостелах, їв лише місцеву їжу. Якби туди непідготовлена людина приїхала, то їй обійшлося б все у близько шести тисяч доларів».

Острів  Тонгатапу. Фото: Андрія Бондаренка

В Океанії дуже мало туристів. Туди зазвичай прилітають люди з Австралії або Нової Зеландії, рідко з Великобританії і США та майже не буває там туристів з Європи. І відпочивають вони на Фіджі.

«У наших туристів Океанія асоціюється з Полінезією, океаном, білим пляжем. Їхати туди заради цього було б абсурдно, адже такі самі пляжі є значно ближче. Океанія передусім – це можливість побачити прямо перед собою виверження вулкану. Первісні племена залишилися в Океанії, їх можна зустріти. Люди там живуть зараз так, як жили і тисячу, і дві тисячі років тому, - каже хмельничанин. - Наприклад, у Вануату нічого не змінилося. Пляжі там безлюдні, немає жодного туриста. Йдеш на пляж, а ти один. Побачити силу океану – мені доводилося бачити хвилі які досягають 20-30 метрів висоти. Такого мало де можна побачити. Заходи, світанки на фоні пальм і океану незабутні. У Полінезії є дуже давні цивілізації, які залишили унікальні пам’ятки. До прикладу, на островах Тонги є піраміди, стоунхенж, схожий на той, що в Британії».

Місцеві мешканці демонстрували традиційні танці з канібальським ухилом. Фото: Андрія Бондаренка

Резорт на острові Атата. Фото: Андрія Бондаренка

Як розповідає Андрій Бондаренко, мешканці Океанії дуже добрі та привітні люди й добре знають англійську мову. «Насправді, до початку двадцятого століття канібалізм був дуже розповсюдженим явищем в Океанії. Однак у минулому віці європейці їм завезли свиней, курей. Тепер вони людей вже не їдять», - додає він.

Океанію хмельничанин відвідав у квітні, проте цей сезон для подорожі виявився невдалий. Протягом восьми днів безперервно йшов дощ. За словами мандрівника, туди краще летіти влітку.

Читайте також: Як хмельницький мандрівник розвінчав міфи про Африку.

Люди країни Тонга. Фото: Андрія Бондаренка

Затонулий корабель на острові Пангаїмоту. Фото: Андрія Бондаренка