ye-logo.v1.2

Самостійно навколо світу. Заночувати біля кратера активного вулкана, покататися на матату та познайомитися з Бармалеєм

Туризм 5607
Під час подорожі Індонезією Андрій побував на діючих вулканах.
Під час подорожі Індонезією Андрій побував на діючих вулканах.. Фото: з архіву мандрівника

Мандрівник Андрій Бондаренко вирушає в екстремальну подорож Центральною та Східною Африкою.

 Андрій Бондаренко, який неодноразово ділився з читачами ye.ua своїм мандрівним досвідом, незабаром вирушає у захопливу подорож Африкою. За три тижні він планує відвідати чотири африканські країни, Руанду, Конго, Уганду та Кенію, піднятися на активний вулкан Ньїрагонго, побачити Кіліманджаро та інші природні красоти чорного континенту, а також відчути колорит та дух справжньої Африки.
Цього разу мандрівник, який переважно подорожує самотужки, закликає охочих приєднатися до експедиції. Чи вдалося йому знайти сміливців, а також як він готувався до зустрічі небезпек на чорному континенті та про інші цікаві моменти – в ексклюзивному інтерв‘ю для ye.ua.

- Андрію, це ваша перша поїздка в Африку?

- Ні, не перша. Так сталося, що перша моя подорож за кордон 14 років тому була саме в африканську країну – Єгипет. Але у справжню «чорну» Африку – вперше.

- Чому саме ці країни ви обрали?

- Чотири країни, які я обрав, дуже різні, але саме в них насправді і є вся Африка. Руанда – найзаможніша і найрозвинутіша африканська країна, приклад того, як за декілька років після страшного геноциду, який знищив п'яту частину населення, можна побудувати успішну цивілізовану державу.

Конго – найнебезпечніша країна Африки. Чув таке прислів'я: «Якщо Бармалей існує, то він однозначно живе в Конго». Але це одночасно і найцікавіша країна: тут розташоване найбільше на планеті постійно діюче лавове озеро в кратері вулкана, і тут чи не єдине місце, де залишилися гірські горили.

Уганда, навпаки, дуже приємна країна з гірськими хребтами, пасторальними пейзажами і добрим ставленням до білих. Кенія – не зовсім спокійна, але тут можна побачити практично усіх африканських тварин, тут – найкращий вид на Кіліманджаро, Індійський океан і найстаріші найкраще збережені середньовічні міста.

- Ще заздалегідь ви оголосили, що готові взяти попутників в африканську подорож. Чи хтось зголосився приєднатися?

- Знайти супутників виявилося завданням не з простих. Спочатку зголосилися багато моїх друзів і колег, але в підсумку нікого не відпустили дружини. І їх можна зрозуміти. Поки що ми їдемо лише вдвох з моїм другом і побратимом з Черкас. Але, можливо, ще приєднається одна людина.


У Доломітах (гірський масив у Східних Альпах в Італії) мандрівник побачив надзвичайно гарні краєвиди.
 

- Це буде характерна для вас експрес-подорож, за короткий термін плануєте відвідати багато місць?

- Ні, це буде довга подорож, більше трьох тижнів. У випадку з Африкою менше не виходить.

- Як будете пересуватися континентом?

- Пересуватися буду громадським транспортом. Між великими містами – автобусами і «матату» (аналог нашої маршрутки кінця 80-х). Там, де немає сполучення – на мототаксі (в Африці їх називають «бода-бода»). Один із шляхів плануємо подолати поїздом – чи не єдиною залізницею Африки, де збереглося пасажирське сполучення. Буде також парочка перельотів місцевими авіалініями в місця, де по суші їздити небезпечно, наприклад, біля кордону з Сомалі.


На островах Санторині в Егейському морі.

- У вас розписаний кожен день мандрівки. Мабуть, на таку детальну підготовку пішло багато часу?

- Поїздку планував з кінця літа минулого року. Вперше за весь період своїх активних подорожей я зробив перерву в мандрівках майже на рік, щоб добре підготуватися до Африки.

- Чи потрібні українцям візи у ці країни?

- З візами в країни, які планую відвідати, проблем немає. Для Руанди, Кенії і Уганди є єдина віза, яку можна отримати в електронному вигляді вже на наступний день після заповнення анкети на сайті міграційної служби однієї з цих країн. Візу в Конго можна також замовити онлайн і отримати на кордоні за умови, що ви купили дозвіл на відвідання вулкану Ньїрагонго або дозвіл на тур до гірських горил.


У подорожах Андрій Бондаренко дивиться не лише знамениті туристичні об‘єкти, а й відшукує щось невідоме. Наприклад, квартали Джок'якарти в Індонезії, де не зустрінеш жодного туриста.

- Існує стереотип, що Африкою подорожувати досить небезпечно (хвороби, тероризм тощо). Як ви до цього ставитеся? Чи вживали якісь заходи безпеки?

- Щодо небезпеки – це не стереотип, а реальність. Небезпека в Африці чекає мандрівника на кожному кроці. По-перше, це бойові дії і тероризм. Провінція Конго з назвою Північне Ківу – це найнебезпечнійший регіон Африки, де триває затяжний військовий конфлікт, який уніс життя близько п’яти мільйонів людей. Тому пересуватися Конго можна лише у супроводі військового конвою.

По-друге, це хвороби. Дуже легко підхопити малярію. Щеплень від неї немає. Треба приймати спеціальні ліки, які знижують рівень захворювання на неї. Але головне – уникати укусів комарів. Для цього слід носити довгий одяг, просочувати його репелентами і спати під антимоскитною сіткою. Для Конго і Руанди є обов'язковим щеплення від жовтої лихоманки.

Читайте також: Як спланувати ідеальну мандрівку під час короткої відпустки, розповів мандрівник-чиновник.

По-третє, це великий ризик бути ошуканим чи пограбованим. Залізне правило для усіх країн чорної Африки – не можна виходити на вулицю після настання темряви, тобто після 18 годиди.

І напевно, найбільший ризик, який багато хто не дооцінює – це ризик потрапити у автомобільну аварію на місцевому транспорті – матату чи бода-бода.

Застрахуватися від усіх ризиків, звичайно, неможливо. Але їх можна мінімізувати досконалим плануванням. Для цього подорож має бути спланована до дрібних деталей. Тут допоможуть лише путівники на кшталт Lonely Planet та англомовні форуми на сайтах TripAdvisor чи LonelyPlanet.


Вулкани –пристрасть мандрівника. В Азербайджані він навіть побував на грязьових вулканах.

- На скільки я зрозуміла, основна мета вашої подорожі – побачити гарні природні об'єкти континенту? Чого ви ще очікуєте від подорожі?

- Основна мета подорожі – це піднятися на активний вулкан Ньїрагонго і переночувати біля озера лави в його кратері. Але не менш важлива ціль – відчути справжню Африку зсередини з усіма її плюсами і мінусами, пережити багато труднощів і небезпек і повернутися сильнішим. Сподіваюсь, що враження від експедиції Африкою будуть найяскравішими з усіх, які мав до теперішнього часу.

- Бажаємо максимально безпечної і яскравої мандрівки. І чекаємо на повернення та захопливу розповідь про ваші пригоди!

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую