ye-logo.v1.2

«Вікі любить пам’ятки»: світлини хмельничанина серед кращих в Словаччині

Туризм 2141
Спішський град - найбільший ренесансний замок у Словаччині
Спішський град - найбільший ренесансний замок у Словаччині. Фото: Ігор Западенко

Фото двох замків, зроблені Ігорем Западенком, увійшли до десятки кращих у конкурсі.

Дві світлини хмельничанина Ігоря Западенка, заступника директора історико-культурного заповідника «Межибіж», - серед переможців словацького національного відділу фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». На одній - Спішський град, найбільший ренесансний замок у Словаччині, на іншій – майже двійник палацу Сенявських в Меджибожі - замок Турзонів в Бетлановце.

Як розповів сайту «Є» автор світлин Ігор Западенко, фото зроблені в останні дні січня, під час подорожі до Словаччини.

«Це була наша з Олегом Погорільцем, директором Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», експедиція до ренесансних замків Словаччини. Відвідали ми їх на запрошення словацьких колег, шукаючи відповіді на питання: що пов’язує палац Сенявських в Меджибожі із замком Турзонів в Бетлановце. Адже ззовні вони дуже схожі. Під час подорожі мали також унікальну нагоду відвідати Спішський град, змогли побачити роботу реставраторів, коли немає жодного туриста, заглянути до найпотаємніших куточків…», - пригадує пан Ігор.

Саме там, з центру міста Спішське Подградьє, і була зроблена світлина цього знакового для Словаччини об’єкта, каже він.

Інше фото, на якому можна побачити палац із зубчастою короною, це, власне, і є той об’єкт, який був головною метою подорожі до Словаччини.

Замок Турзонів в Бетлановце - майже двійник палацу Сенявських в Меджибожі. Фото: Ігоря Западенка

«Нам випала справді унікальна нагода побувати в замку, що є майже двійником палацу Сенявських в Меджибожі, - каже пан Ігор. – Бо те, що ми знали досі, робили якийсь порівняльний аналіз, стало можливим здійснити вживу, безпосередньо на місці: бачити замок від підвалів до вершечка даху, робити заміри, фотографії, спілкуватися з фахівцями, які займалися його дослідженням».

Зробленими в Словаччині світлинами Ігор Западенко поділився із фондом Вікімедіа. У Словаччині національна частина фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» проходила у жовтні, а вже у грудні дві світлини пана Ігоря потрапили до десятки кращих.

«Приємно, що світлинами з подорожі ми зробили наш невеличкий вклад в те, щоб замки Словаччини мали більше ілюстрацій. Адже ці фото стають суспільним надбанням», - каже Ігор Западенко.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую