ye-logo.v1.2

Маліївці дивують: що побачили реставратори під шарами фарби

Туризм 7496
За словами художників-реставраторів, навіть ці невеличкі дослідження можуть дати можливість уявити розкіш інтер
За словами художників-реставраторів, навіть ці невеличкі дослідження можуть дати можливість уявити розкіш інтер'єрів палацу Орловських. Фото: з архіву

Уже в травні в палаці Орловських відбудеться мистецький захід.

Палац Орловських в Маліївцях, який зовсім нещодавно отримав статус «Маліївецького обласного історико-культурного музею», відкриває дослідникам секрети вікової давнини. Ще взимку, під час проведення низки толок, коли волонтери приводили до ладу територію парку, до палацу завітали художники-реставратори, щоб з’ясувати, чи збереглися у палаці якісь частини монументальної декорації стін.

Відтак, Олександрові Віштаченку художнику-реставратору, який оглянув палац разом з колегою - реставратором Тарасом Хіцінським, вдалося зробити, без перебільшення чимало цікавих відкриттів. Зокрема, вони оглянули стіни, колони, віконні та дверних пройми та зробили декілька дослідницьких відкривок (зондів).

Під багатошаровими перемалюваннями, зробленими вже в радянські часи, реставратори виявили збережені оригінальні мармуризації на колонах та стінах великої зали. Зазначають, що зверху, до речі, було аж 6 шарів фарби. У віконних та дверних отворах виявили забілене вапном дивовижне стукко – (з італійської - високоякісна, дуже міцна гіпсова штукатурка або ж ліпнина для обробки стін і архітектурних деталей). А також відкрили з-під величезної кількості шарів фарби частину оригінального дубового паркету.

Під багатошаровими перемалюваннями, зробленими вже в радянські часи, реставратори виявили збережені оригінальні мармуризації. Фото: Oleksandr Vishtachenko

За словами художників-реставраторів, навіть ці невеличкі дослідження можуть дати можливість уявити розкіш інтер’єрів палацу Орловських. Тож попрацювати в майбутньому на реставраційних роботах для них стане неабияким задоволенням.

На повну занурилися в роботу і готуються до художнього пленеру

Нагадаємо, майже сто років хранителями старовинного палацу Орловських були медичні заклади, зокрема і дитячий спеціалізований санаторій «Світанок». 8 квітня депутати Хмельницької обласної ради на місці ліквідованого санаторію утворили комунальний заклад культури «Маліївецький обласний історико-культурний музей».

Як розповідає Анастасія Донець, голова громадської організації «Маліївецька спадщина», яка власне стала ініціаторкою створення музейного закладу в маліївецькому палаці, поки що близько двох місяців триватиме перехідний період – ліквідація попереднього закладу та виготовлення документів і реєстрація музею. Опісля установа зможе запрацювати повноцінно – як туристична та мистецька резиденція.

Утім, поки цей процес триватиме, «Маліївецька спадщина» хоч і на громадських засадах, вже на повну занурилася в роботу та взялася за розвиток культурного та туристичного напрямків.

«Парк вичистили, нині він зачаровує неймовірним зеленим килимом. Залишилося лише вивезти декілька куп хмизу. Наразі там неймовірно красиво», - каже Анастасія.

І додає, що вже на 15-16 травня в Маліївцях готують масштабний мистецький захід – художній пленер. До речі, вже третій за рахунком.

15-16 травня в Маліївцях готують мистецький захід – художній пленер. Фото: Анастасії Донець

«Це період, коли в Маліївця зацвітає персидська алея бузку, - каже Анастасія. – Для художників – це чудова локація для творчості. Також плануємо провести концерт симфонічного ансамблю. В залежності від епідситуації усе відбуватиметься з дотриманням карантинних вимог. У випадку жорсткого карантину концерт проведемо онлайн, а малюватимуть Маліївці художники зможуть з дотриманням дистанції – парк того дозволяє».

Читайте також: Як на Хмельниччині розвиватимуть культуру містечок

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую