ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На арт-пікніку в Маліївцях змагатимуться за звання кращого косаря

Туризм 1780
У Маліївцях продовжують розвивати волонтерський туризм
У Маліївцях продовжують розвивати волонтерський туризм. Фото: ілюстративне з архіву

Косовицю влаштують на території старовинного парку.

Цими вихідними у Маліївцях, що на Дунаєвеччині, організують «Велику косовицю». Волонтери з різних міст з’їдуться на кілька днів до села, аби влаштувати велику толоку – викошуватимуть парк поруч з палацом Орловських. Орудуватимуть активісти косами та бензокосами.

Вже традиційно у Маліївцях поєднуватимуть приємне з корисним - готують на території палацово-паркового комплексу у ці дні й арт-пікнік. У розважальній програмі: концерт, виставки та презентації книг.

«Велика косовиця буде протягом 18-20 червня. Щоб люди і попрацювали, і відпочили, ми організовуємо концерт. У суботу пройде звітний концерт Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв. Хоча Маліївецький комплекс – це 18-19 століття, аристократична культура, а приїжджає етно, фольк напрямок. Ці стилі будуть абсолютно доречні на косовиці», - розповідає сайту «Є» голова громадської організації «Маліївецька спадщина» Анастасія Донець.

А ще в Маліївцях влаштують конкурс косарів. Переможе той, хто найшвидше і найвправніше орудує косою – традиційною, не механічною. Реєструватимуть учасників безпосередньо на толоці 19 червня. Як кажуть організатори, комісія відбере і допустить до участі лише п’ять осіб.

Триватиме «Велика косовиця» протягом трьох днів. Житимуть усі в наметах, які треба взяти із собою. У перший день облаштовуватимуть кемпінг та працюватимуть в парку. У суботу вранці прибирання в парку продовжать. Розважальна частина запланована у другій половині дня. У неділю – екскурсії по палацу і парку. Зустріч, довідка, поселення за номером: 0980482433.

Детальний розклад

18 червня

Заїзд самостійно, облаштування кемпінгу.
Робота в парку.
Ночівля.
Вечеря самостійно.

19 червня

6.30 виїзд з Кам‘янця-Подільського бус для волонтерів
6.30 виїзд з Хмельницького бус для волонтерів
8.00 зустріч в Маліївцях, початок роботи в парку.
10.00 перерва, чай, кава для волонтерів.
10.30 продовжуємо роботу.
12.00 обід для волонтерів
12.00 початок Арт пікніка «Атмосфера» від Кам‘янець-Подільського фахового коледжу культури і мистецтв.
12.00-17.00 Концерт, виставки, фотосушки, презентація книги Dmytro Antoniuk «Римо-католицькі кляштори в Україні»
КОНКУРС на КРАЩОГО КОСАРЯ
17.00 чай, кава, печиво
17.30 - 20.30 працюємо в парку
21.00 вечеря в наметовому містечку для волонтерів.
21.30 виїзд на Хмельницький і Кам‘янець-Подільський
Спілкування біля багаття для тих, хто залишається.
Ночівля в наметовому містечку.

20 червня

Чай кава в наметовому містечку
Екскурсії по палацу і парку
Самостійний роз‘їзд додому

Нагадаємо, практично 100 років (з 1921 року і до цього часу) хранителями палацу Орловських у Маліївцях були медичні заклади. З 1945 року до наших днів у стінах будівлі існував дитячий санаторій. Власне, те, що тут не припиняло вирувати життя, і зберегло будівлю від занепаду та руйнування. Нещодавно санаторій, який десятиліттями був розташований в старовинному палаці, ліквідували. Будівлі ж вирішили дати нове життя.

Волонтери захотіли перетворити Маліївці на арт-резиденцію. Взимку вони розчищали від повалених дерев та чагарників старовинний парк і заготовляли дрова для опалювання палацу. Такі волонтерські толоки в Маліївцях привернули цікавість громадськості. Активісти виступили з пропозицією створити у стінах палацу заклад культури. Депутати ініціативу підтримали, проголосувавши за створення комунального закладу «Маліївецький обласний історико-культурний музей». Нині в палаці працюють над облаштуванням музею.

Читайте також: Толока в Удріївцях. Як активісти рятують від руйнації історичну садибу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую