clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Київська комісія не знайшла на Хмельниччині осіб, які підлягають автоматичній люстрації

Комісія вважає, що на Хмельниччині немає кого люструвати

Комісія вважає, що на Хмельниччині немає кого люструвати. Фото: автора

До кінця тижня ще мають надійти відповіді з районів про наявність чи відсутність таких посадовців.

До Хмельницького сьогодні, 11 серпня, прибула анонсована Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком комісія Міністерства юстиції, яка перевіряє дотримання в області Закону України “Про очищення влади”. Як повідомила на зустрічі з журналістами директор департаменту Мін'юсту з питань люстрації Тетяна Козаченко, в області не виявили осіб, які автоматично підлягають під дію закону. До кінця тижня до комісії мають ще надійти відповіді з районів про наявність чи відсутність там таких посадовців.

“Відповідно до посад, зазначених в Законі “Про очищення влади”, таких осіб не виявлено. До п'ятниці будуть надані документи, щоб це було на рівні документів. Керівники відповідних державних органів повинні будуть зазначити за конкретними критеріями, чи є в них такі особи, чи немає, і зроблять це за власним підписом. Таким чином вони будуть нести повну відповідальність, якщо дадуть недостовірні дані”, - зазначила Тетяна Козаченко.

За її словами, на Хмельниччині щодо активістів Майдану не було застосовано ні затримань, ані кримінальних чи адміністративних проваджень. Було звільнено лише представників МВС, які складали протоколи проти євромайданівців.

“Навіть якщо є потерпілі, то не було відповідних заяв до правоохоронних органів. Якщо б ми реалізували цей закон, то б забрали людей, які 4 роки були при найвищих посадах. Ці люди служать системі, а не суспільству, це є проблема”, - сказала директор департаменту з питань люстрації.

Загалом, Хмельницька область — перша, куди КабМін направив люстраційну перевірку. Парадокс у тому, за словами членів комісії, що попри всю активність, громадяни практично не звертались стосовно питань люстрації до органів влади.

“Ми приїхали отримати документальний зріз виконання закону по Хмельницькій області. Ми не маємо будь-яких обмежень стосовно певних посад чи осіб. Нас взагалі називають “незговорчивими”. Я шкодую про те, що перевірку не надіслали, до прикладу, у Кіровоградску область, де головою ОДА призначено людину, яка голосувала за “диктаторські” закони 16 січня”, - додала Тетяна Козаченко.

Як зауважила київська комісія, керівники місцевих органів влади звільнились за власним бажанням, тому на жодній посаді, які підлягають під закон, люструвати нема кого. Громадськості люстратори порадили налаштовувати комунікацію з державними органами, аби зрозуміти наявні в області проблеми.

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоГарячі лінії

> <

Архів новин

<<Листопад 2017>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30