ye-logo.v1.2

Як приготувати ґрунт для розсади

Суспільство 11989
Фото: garden-live.ru

Зараз саме час підготувати землю для розсади наступного сезону. Її можна набрати на часникових та цибульних грядках.

 Оскільки вона насичена спорами парші, чорної ніжки, фітофторозу та інших захворювань, шкідливих для розсади. Тому ґрунт треба пропарити на багатті або у духовці.
Головна вимога до розсадного ґрунту - легкість і хороша вологопроникність, таку структуру забезпечують торф, пісок, пріла тирса.
Зазвичай городники намагаються додати в ґрунт для розсади якомога більше перегною, щоб забезпечити гарне живлення. Але фахівці стверджують, що молоді рослини краще ростуть на бідних ґрунтах, утворюючи більше коренів у пошуках живлення, а жирні ґрунти уповільнюють навіть появу сходів і сприяють захворюванню чорною ніжкою. З віком рослини потребують більше поживних речовин, але їх можна додати при пікіровці.
Тирса підійде не будь-яка, а тільки та, що перегниває поступово, з додаванням азотних добрив. Торф теж буває різним, не підійде світло-коричневий, з волокнами - він забере у рослин дуже багато поживних речовин. Торф майже чорного кольору розкладався в природі без доступу повітря і містить отруйні для рослин речовини. Треба брати тільки торф коричневого кольору, однорідної структури.
Зараз у продажу є безліч готових сумішей для вирощування розсади, їх зазвичай додають для поліпшення структури ґрунту, оскільки висаджувати всю розсаду в готовий ґрунт накладно.
Пісок теж підійде не будь-який. Наприклад, узятий з сусіднього будівництва не годиться. Найкраще брати промитий річковий або лісовий пісок крупнозернистої структури. Іноді при роботах на дачі трапляється крупний пісок з нижніх шарів ґрунту. Із землею його треба змішати заздалегідь, з осені, оскільки, вийнятий з глибини ґрунту, він не має кисню і злежалий.
Чудова річ для розсади - дернова земля. Готується вона протягом літнього сезону. Для цього дерен складають у бурти. Зараз можна назбирати дернової землі, яка утворилася природним шляхом, обтрушуючи її з багаторічних дернинок. Але при цьому, звичайно, є ризик, що в ґрунт потрапить багато насіння бур'янів.
Взимку таку землю заносять в тепло, поливають, а паростки бур'янів, що з'явилися, виморожують. Треба заготовити і перегній дрібної структури, а також компост, що утворився за сезон з рослинних і побутових відходів. Перегній з теплиць краще не брати, він містить багато джерел захворювань. Можна взяти перегній з огіркової грядки, але не застосовувати його для вирощування розсади огірків і всіх баштанних культур.
Треба приготувати на зиму і деревний попіл, він теж додається в розсадну землю. Практичніше всі зібрані складові розкласти в окремі пакети, щоб потім змішувати землю для розсади в потрібних пропорціях.
Ґрунтова суміш із кропиви та кульбаби
Щоб підготувати землю для розсади, можна використати рослини, зокрема кропиву, кульбабу та деревій.
Кульбаба містить фосфор, калій, натрій, кремній, залізо та інші мікроелементи Кропива гальмує закислення ґрунту, а її хлорофіл добре впливає на ріст рослин. Деревій перешкоджає загниванню ґрунту. Також можна використовувати спориш та пастушу сумку.
Трави треба збирати вранці, на відро землі потрібно взяти відро дрібно нарізаних трав. Додати 1 кг піску, 1 склянку розмеленої яєчної шкаралупи, 1 кг тирси, 1 склянку попелу, 5 г борної кислоти, розведеної у воді.
Це все треба добре перемішати та здобрити 1 склянки ургаси — харчових відходів (кістки риби, скоринки хліба), ферментованих мікроорганізмами.
Отриману суміш слід покласти у темний пакет.

 

Підготувала Ксенія ЖУЖА

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую