ye-logo.v1.2

Грип на Хмельниччині очікують взимку

Суспільство 1301

Жовтень-листопад - найкращий час для профілактичних заходів

Як зазначає завідуюча епідеміологічним відділенням обласної санітарно-епідеміологічної станції Лариса Калінер, цього року  очікують циркулювання вірусів трьох штамів – вірус грипу  А Brisbane  (H1N1), вірус грипу А Brisbane  (H3N2)   та вірус грипу В Brisbane 2008-like cirus. Це не нові для українців віруси, але вони постійно змінюються, тому імунітету проти цих вірусів у нас немає. Та головна загроза у тому, що до сезонного грипу може додатися вірус грипу А/H1N1 Каліфорнія, тобто того, який ми ще недавно називали свинячим.  Він утворився завдяки комбінації генома трьох вірусів грипу – людського, пташиного та свинячого. Саме цей грип має так звану пандемічну властивість – коли за короткий час на грип захворює дуже велика кількість людей. І саме у цьому головна загроза нового вірусу грипу.
Хоч до вакцинації ми ставимося дуже обережно, однак медики в один голос закликають не відмовлятися від щеплення.  Щороку до вакцин вводять ті штами вірусу, який очікують у сезоні. Тобто, хоч назва  вакцини щороку одна й та ж, склад вакцини змінюється. Тому перш, ніж купити вакцину, подивіться на дату її виготовлення. Минулорічні вакцини у цьому році неактуальні.  Як розповідає головний лікар Хмельницької міської інфекційної лікарні Оксана Піддубна,  сьогодні в Україні зареєстровано вісім вакцин проти грипу. «Однією з найкращих вакцин третього покоління,  й максимально безпечною є вакцина «Інфлувак», – каже Оксана Вікторівна. – Епідемічна активність складу «Інфлуваку», висока ефективність (95-98 відсотків), зручність і безпечність використання дозволяє рекомендувати «Інфлувак» для профілактики грипу серед всіх категорій населення. У нашій лікарні кожен може отримати усю необхідну інформацію та консультацію  щодо щеплень проти грипу, а також придбати вакцину і зробити щеплення від сезонного грипу». Оскільки останніми роками пік захворювання на грип припадає, зазвичай, на січень-лютий-початок березня, то й цього року медики очікують підвищення рівня захворюваності наприкінці січня – у лютому. А жовтень-листопад якраз хороший для того, щоб зробити щеплення.
Лариса Калінер теж радить робити щеплення. Особливо, таким чином варто захиститися тим, робота котрих пов’язана зі спілкуванням з людьми. «Для профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій є досить хороший засіб, – каже Лариса Абівна. – Це аміно-капронова кислота (АКК).  Її можна давати навіть дітям до року. Це наш вітчизняний препарат. І він дає досить хороший ефект – і для лікування, і для профілактики. Також добрий ефект дають такі препарати, як «Афлубін», «Амізон», «Арбідол». Таких засобів достатньо».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую