ye-logo.v1.2

Правила посту для початківців

Суспільство 2176
Фото: brjunetka.ru

Щороку кількість віруючих, які дотримуються посту, збільшується. І у таких «новобранців» виникає безліч запитань. Найважливіше з них: як правильно і без шкоди для здоров'я дотримуватися посту?

ЦЕРКВА. Існує заповідь: “Шість днів роби діла свої, сьомий день - віддай Господу”. Тобто потрібно хоча б раз на тиждень, у неділю, відвідувати церковну службу. При цьому якогось «графіка» проходження сповіді немає. У кожного свій досвід духовного життя, свої внутрішні потреби. Під час посту важливо сповідатися і причащатися, але, як часто це робити - залежить від різних обставин.

ХАРЧУВАННЯ. Те, що потрібно відмовитися на час посту від скоромного (м'яса, молочного, яєць), знає більшість. Питання виникають, коли в руки потрапляє статут Великого посту, в якому чорним по білому розписано, що в який день можна їсти. До прикладу, в понеділок, середу і п'ятницю - лише сухоїдіння. А це означає, що навіть варена картопля у ці дні - табу. Проте статут посту складався для ченців. А в них зовсім інший ритм життя і духовний досвід. Тому обов'язково потрібно поговорити зі священиком, розповісти йому про свої життєві обставини й разом із ним визначити, наскільки суворими у вашому випадку можуть бути обмеження в їжі. Церква дозволяє не поститися вагітним і матерям, які годують груддю, малолітнім дітям, хворим та тим людям, які подорожують. Якщо вас запросили в гості і на столі не виявиться нічого пісного, то, щоб не образити господиню, яка готувалася до вашого приходу, можна з'їсти і скоромне. - Але тут важливо не переборщити. Мовляв, сьогодні наїмся до відвалу, а завтра буду постити. Ні, такий варіант не підходить. Поклали вам шматочок м'яса - ось ви цілий вечір його і їжте. Другий шматок не кладіть - це вже буде гріхом. До речі, готуючи пісне меню, утримайтеся від солі й прянощів. Вони розігрівають апетит і виникає бажання наїстися. Від газованої води також бажано утриматися: бульбашки вуглекислоти подразнюють слизову оболонку шлунка, що розігріває апетит.

СПОСІБ ЖИТТЯ. Не одними молитвами, походами в церкву і харчовими табу єдиний піст. Важливо повністю переглянути свій спосіб життя, думки, змінити поведінку. Священики запевняють, що справжній піст — це відмова від зла, приборкання язика, відкладення гніву, припинення наклепу, брехні і клятвопорушення. А ті, хто обмежує піст лише утриманням від їжі, той найбільше безчестить його. Іншими словами, важливо стежити, щоб помислами, словом і ділом не забруднювати свою душу. Тобто не засуджувати, не заздрити, не злословити. Адже піст - це спроба наблизитися до Бога. Тому потрібно намагатися піти від всього того, що заважає цьому.

Підготувала Ангеліна ПІДЛІСНА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую