ye-logo.v1.2

Скоро незрячі зможуть самостійно читати інструкції до ліків

Суспільство 1244

У Хмельницькому медикаментів зі шрифтом Брайля поки ще немає

Найближчим часом в аптеках області мають з’явитися ліки, надписи на упаковках та інструкції до яких будуть адаптовані для незрячих. Вся  необхідна інформація вказуватиметься шрифтом Брайля, що допоможе  слабозорим людям самостійно прочитати напис на упаковці.
Шрифт Брайля (шрифт, який можуть читати незрячі) буде з’являтися на етикетках лікарських засобів поступово, протягом найближчих п’яти років. І хоч законопроект зобов’язував маркувати всі нові упаковки ліків, вироблених в Україні, шрифтом для незрячих, парламентарі вирішили внести  зміни, які обмежують кількість таких препаратів. Причина: маркувати всі – занадто дорого.
За словами голови Хмельницької обласної організації УТОС Лариси Кірікіщук, в Україні інвалідів по зору – близько 90 тисяч. А тих, хто володіє шрифтом Брайля, дуже мало, адже нині, коли наше життя заполонили комп’ютери, плеєри... він не дуже затребуваний. Хоча люди, які володіють цим шрифтом, звичайно, радіють, що будуть самостійними, і їм не потрібно буде шукати того, хто прочитав би їм інструкцію. «Для них важливо те, що влада побачила їхню проблему і намагається її вирішити, – каже Лариса Володимирівна. – В Європі маркування медпрепаратів шрифтом Брайля обов’язкове. Адже ставлення до проблем інвалідів там вважають критерієм цивілізованості».
... Витрати підприємств у зв’язку з переходом на нові упаковки, звичайно ж, зростають. Адже марковані шрифтом Брайля упаковки закуповуються в друкарні за вищою ціною, ніж звичайні. Проте ціну на лікарські препарати у  «новому одязі» фармацевти поки що не піднімають.
Начальник відділу контролю безпеки продовольчого та непродовольчого ринку управління у справах захисту прав споживачів у Хмельницькій області Тетяна Левкун пояснила, що, згідно зі статтею 15 Закону України «Про захист прав споживачів» інформація повинна бути доступною для споживачів. І якщо надписи на упаковці наноситимуться шрифтом Брайля, це чудово, але й тут є свої мінуси. Якщо піднімуть ціни, будуть страждати малозабезпечені верстви населення. А для самих незрячих це однозначно добре.
... у Хмельницькому ліків з маркуванням ще немає. Принаймні, в аптеках №1 та №2.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую