ye-logo.v1.2

Жемчуг та Джуна прогнозують вдалий рік

Суспільство 2421
автора
Станіслав Липовий зі своїм улюбленим Жемчугом.. Фото: автора

Астрологи обіцяють, що рік дерев’яного Коня дасть усім нам шанс випробувати себе на гарт, уміння знаходити вихід із складних ситуацій, а пройти через випробування можуть справжні оптимісти.

 Безпосередню причетність до прийдешнього року має Станіслав Липовий із м. Кременчук, що на Полтавщині, котрий закоханий у коней. Щодня він долає 20 км шляху в один бік аби приїхати до своїх улюбленців – чотирьох рисаків: кобили Джеї, жеребця Жемчуга та їхнього потомства – Сонати та Джуни, які чекають на нього у селі Погреби Глобинського району.
- Бажання займатися кіньми у мене з’явилося чотири роки тому. Будинку, в якому я живу, більше ста років. Свого часу в його власника була стайня. Якось у підвалі я знайшов колісницю. А на горищі приміщення, де зараз мої рисаки, зберігався хомут. Такі знахідки «плюс» ідея та бажання вплинули на моє нинішнє заняття кіньми, – розказує Станіслав Олександрович.
Він переконаний, що не все вимірюється грошима, є в житті й духовний аспект. Тож коней тримає виключно для власного морального задоволення та здоров’я. Витрати на їхнє утримання цього варті. Співрозмовник каже, що ці тварини дуже розумні, тонко відчувають людину, її настрій. Вони знімають втому, заспокоюють, обмінюються з людиною енергетикою. Коли перебуваєш біля коней, накопичений за день негатив зникає, натомість відчувається приплив позитиву. Їздити верхи чоловік навчився самотужки. Стверджує, що година верхової їзди замінює стільки ж часу занять на тренажерах. Каже, треба вміти добре триматися в сідлі, бо кінь може розвити швидкість до 60 км на годину, а у випадку переляку (це тварина ляклива) навіть може скинути з себе, незважаючи на те, що вершник – сам господар.
– Запорукою здоров’я коней є забезпечення їх належним доглядом, відповідними умовами та правильним харчуванням, ще їм потрібна постійна увага, спілкування, ласкаве слово, як людині. Тож тварин потрібно тримати в теплі, без протягів, з сухою підстилкою, а також – регулярно вичісувати в холодну пору та купати в літню, щоденно чистити копита. Адже ми відповідаємо за тих, кого приручили, – розказує співбесідник.
Траву для свого конячого сімейства Станіслав Липовий заготовляє сам і пригощає смаколиками своїх улюбленців. Коні люблять ласувати цукром, не відмовляються від печива. Головне не перегодовувати тварину. Вона повинна їсти не багато, але часто. Так як, власне, дієтологи радять харчуватися і людині.

Віта КОНОВАЛЕНКО.


Цікаві факти про коней
- У старості коні, як і люди, сивіють.
- Кінь живе в середньому 25-30 років.
- У стані спокою кінь дихає приблизно 8-16 разів на хвилину. Під час галопу або іншого навантаження частота дихання збільшується в 5-7 разів.
- Кінь належить до травоїдних тварин. На пасовищі він з’їдає від 25 до 100 кг трави на добу. Залежно від віку та ваги кінь випиває в середньому 30-60 л води на добу влітку і 20-25 л взимку.
- Іноді на коней у стайні нападає тваринка ласка, якій подобається запах кінського поту. Вона лоскоче коней, доводячи їх до знемоги так, що вони покриваються піною, а гриви і хвости сплутуються у ковтуни. Щоб позбавити коней від цієї напасті, в стайні тримають козла, запах якого ласці не подобається.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую