ye-logo.v1.2
24 Квітня, 2019

Хмельницькому госпіталю ветеранів війни передали рентгенапарат за два мільйони гривень

Галина МЕЛЬНИК Суспільство 2886
Лікарі кажуть, нове обладнання поліпшить лікування ветеранів
Лікарі кажуть, нове обладнання поліпшить лікування ветеранів. Фото: автора

Обладнання, яким користувались лікарі раніше, було морально і фізично застарілим.

Хмельницькому обласному госпіталю ветеранів війни за кошти обласного бюджету придбали рентгенівський діагностичний комплекс, вартістю два мільйони 350 тисяч гривень. Сьогодні, 7 травня, на урочисте відкриття нового рентгенкабінету завітали керівники області. За словами т.в.о. обов'язки головного лікаря закладу Оксани Бочкарьової, нині у госпіталі лікуються учасники Другої світової війни, ветерани та діти війни. Обладнання, яким користувались раніше, було морально і фізично застарілим, рентгенапарат працював ще з 1991 року і втратив свою діагностичну якість.

“Усього в шпиталі зараз 236 пацієнтів, серед яких четверо бійців АТО, проте заклад готовий надати кваліфіковану медичну допомогу і провести реабілітацію більшій кількості військовослужбовців, - запевняє Оксана Бочкарьова. - Тим більше, що тепер у нас є нове обладнання: рентгенапарат, монітор для реанімаційного відділення та УЗД-апарат, який передав госпіталю голова Хмельницької обласної організації Всеукраїнської громадської організації “Союз Чорнобиль України” Володимир Якимчук”.

Користуючись нагодою, керівники області привітали ветеранів Другої світової війни та учасників бойових дій із 70-річчям Перемоги та побажали якнайшвидшого одужання. Як зазначив голова облдержадміністрації Михайло Загородний, нині святкуємо перемогу як об'єднання трьох поколінь: воїнів Другої світової війни, інтернаціоналістів та учасників АТО.

“Люди, які воювали 70 років тому, не думали, що українцям доведеться воювати за свою землю знову, та ще й із братнім слов'янським народом. Україна згуртувалась, аби відстояти незалежність, самостійність і цілісність. Від ситуації на Сході країни залежить наше майбутнє”, - сказав Михайло Загородний.

Усього на Хмельниччині - 320 тисяч ветеранів. Але тих, хто брав участь у бойових діях, — набагато менше. Як зауважив голова обласної організації Ради ветеранів України Володимир Купратий, 250 тисяч мешканців області було мобілізовано до лав Червоної армії, а повернулася з них лише половина.

“Мені було вісім років, коли почалася війна. Я пам'ятаю той день: такий ясний і сонячний. А потім у моє село Новий Майдан Деражнянського району прийшли німці. А з ними — нові порядки. Пам'ятаю, як комендант зганяв на роботу з ремінцем”, - згадує пацієнт госпіталю, учасник бойових дій Антон Грицьков.

Як кажуть ветерани, лікують їх добре, а персонал ввічливий та уважний. Головне, додають, щоб турбувалися і пам'ятали про них не лише з нагоди певних дат, а постійно.

Нагадаємо, рентгенівський діагностичний комплекс мали встановити ще до кінця минулого року. Оскільки обладнання вчасно не надійшло до закладу, прокуратура Хмельницької області за фактом службового підроблення відкрила кримінальне провадження.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята