ye-logo.v1.2
17 Жовтня, 2019

У Хмельницькому знову зросте тариф на проїзд

Галина МЕЛЬНИК Суспільство 3903
Вже з 1 листопада проїзд у хмельницьких автобусах знову коштуватиме 3 гривні.
Вже з 1 листопада проїзд у хмельницьких автобусах знову коштуватиме 3 гривні.. Фото: з архіву

Станеться це з першого листопада. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Хмельницької міської ради.

Хмельничани їздитимуть в автобусах уже не 2,50, а по три гривні, як і в маршрутках. Рішення про зміну вартості проїзду у хмельницькому громадському транспорті прийняв сьогодні, 29 вересня, виконавчий комітет міської ради.

Тариф на 50 копійок зросте з 1 листопада лише в автобусах. У маршрутних таксі хмельничани їздитимуть поки без змін – теж по три гривні. На засідання виконкому прийшли перевізники і представники громадськості. Розглядали лише одне питання – вартість проїзду у громадському транспорті Хмельницького. Не обійшлося без суперечок і високих тонів. Члени виконкому зазначили, що проект рішення про тарифи на перевезення пройшов усю процедуру, проте є зауваження до деяких перевізників, які не надали розрахунків пасажиропотоку.

За словами заступника міського голови Ольги Мярковської, згідно з цими розрахунками, за такий короткий час фізично неможливо було дослідити пасажиропотік. Окрім того, задля прозорості, варто було б долучити до досліджень представників громадськості.

«Два хмельницькі перевізники «Хмельницьктаксі» і ПП Мішин добросовісно надали усі розрахунки підтвердження пасажиропотоку. В інших перевізників – ніяк це дослідження фізично не здійснювалось, лише формально. Не вважаю ці розрахунки обґрунтованими, - сказала заступник міського голови Ольга Мярковська. – Давайте не намальовані дані, а дійсні. Можливо, там вийде і 4 гривні, але щоб це було обґрунтовано».

Виконуючий обов’язків міського голови Костянтин Чернилевський доручив заступнику Андрію Капурі провести службове розслідування щодо діяльності управління транспорту і зв’язку. Якщо виявляться порушення, вживатиме відповідних заходів. «Робота управління транспорту незадовільна чи упереджена до певних осіб. Деякі депутати облюбували сферу перевезень. Та 26 жовтня вакханалія закінчиться», - зазначив Чернилевський.

Влада і перевізники намагалися знайти компроміс. Була пропозиція - створити комісію з представників різних сторін. Перевізники ж намагалися вкотре переконати владу у тому, що проїзд у маршрутках має бути не менше 3,5 гривні.

«Я не погрожую. Дайте нам працювати. Бо якщо ні, доведеться пояснювати, чому завтра водії не вийдуть на роботу і місто зупиниться», - сказав Олександр Мішин. Після тривалого обговорення члени виконкому вирішили голосувати по пунктах, не підвищувати тариф на 50 копійок одразу в автобусах і маршрутках, а лише в автобусах. Проте тарифна епопея на цьому навряд чи закінчилась. Перевізникам обіцяли, що якщо вони за місяць встигнуть подати прозорі розрахунки без порушень, розглянуть і питання вартості проїзду у маршрутних таксі.

Нагадаємо, тарифна епопея в Хмельнцицькому триває вже не перший тиждень. 10 вересня виконком скасував своє лютневе рішення та вартість проїзду в маршрутках стала 3 гривні, а в автобусах 2,5 гривні. Та хмельничани поїздили за таких тарифів лише два дні. Згодом тарифне питання розглянула й Хмельницька міська рада, після чого проїзд знову почав коштувати 3 та 2,5 гривні.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую