ye-logo.v1.2

В Україні вперше прийняли темношкірого до козацтва

Суспільство 1348

На козацькій раді колишній житель Конго отримав прізвисько Бен

41-річний Сіту Тібюр народився і виріс у Конго. До України приїхав на навчання у 1991 році. У Хмельницькому живе понад п’ятнадцять років. Чоловік закінчив Хмельницький технологічний університет.
19 січня на Водохреща Сіту прийняли в козаки. Як ми уже писали  в минулому номері «Є Поділля», це перший темношкірий козак в Україні. Чоловік християнського сповідання. Відстояв церковну службу. Далі отаман посвятив його у козаки. Сіту поцілував шаблю, а отаман тричі вдарив його по плечах нагаєм, примовляючи за козацьким звичаєм: «Шануй батька і маму, люби і охороняй Україну, шануй братів – козаків».
За козацьким звичаєм Сіту вибрали прізвисько Бен.
«Мені дуже подобаються козаки, їхні звичаї. Я вивчаю їх історію. Вони близькі мені по духу, – ділиться Сіту. – Років два тому я вирішив записатися у козаки».
Увесь цей час київське козацьке керівництво вирішувало, чи можна прийняти темношкірого до козацького братства. Як з’ясувалося, темношкірий козак не така вже дивина. Принаймні, з огляду на історичні джерела. Виявляється, на Січі були темношкірі. Їх називали сарацинами. Як правило, це були колишні біглі раби, котрі переходили у християнство. Тому, щоб відновити історичні традиції, керівництво дало дозвіл на прийом Сіту до козацтва.
Сіту Тібюр – громадянин України. Одружений на українці. Заробляє на життя, викладаючи французьку мову.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую