ye-logo.v1.2

Найобдарованіша випускниця хоче рятувати людей

Суспільство 1180

Катерина Каменюк з Старокостянтинова подала документи до медичного інституту

До числа найобдарованіших дітей України в нинішньому році з повним правом ввійшла випускниця Старокостянтинівської загальноосвітньої школи №1 Катерина Каменюк. За результатами зовнішнього незалежного оцінювання вона набрала максимальну кількість по 200 балів з двох предметів – біології та української мови і літератури. В області такого успіху досягли лише троє, а в загальному по державі 69 учнів серед 440 тисяч майбутніх абітурієнтів вищих навчальних закладів. Такі результати спеціалісти називають феноменальними.
За перемогу у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з української мови та літератури 2008-2009 навчального року наказом Міністерства освіти нашій юній землячці призначено стипендію Кабінету Міністрів України терміном на один рік. Здібну випускницю серед інших талантів привітали Президент України Віктор Ющенко та міністр освіти і науки України Іван Вакарчук. Глава держави вручив Каті та її ровесникам па-
м’ятні годинники і словники з української мови.
Це далеко не всі досягнення юної подолянки. Як розповіла директор Старокостянтинівської загальноосвітньої школи №1 Надія Ґудзь, Катя – творча і всебічно розвинена особистість, із золотою медаллю закінчила загальноосвітню, з відзнакою – міську дитячу художню школу, два роки тому стала дипломантом Міжнародного конкурсу в номінації «Образотворче мистецтво», що проходив у словацькому місті Попрад. Вона – одна з найактивніших учасниць шкільного народного фольклорного гурту «Подоляночка». Цікавиться спортом, постійно виступає у всіх міських спортивних змаганнях, відвідувала шкільну секцію боксу. У 2007 стала переможцем міської молодіжної акції у номінації «Учень року». Щорічно брала участь у предметних олімпіадах з української мови і літератури, конкурсі знавців української мови імені П.Яцика, конкурсах творчих робіт, посідаючи призові місця, неодноразовий переможець обласних етапів Всеукраїнських конкурсів у номінаціях «Журналістика», «Художня література» та інших. Одним словом, талановита, обдарована, енергійна особистість. А ще – весела, комунікабельна, доброзичлива і відкрита людина, має багато друзів.
– Вона постійно трудилася як бджілка. Якщо вирішила, що має бути першою, то обов’язково досягне поставленої мети. Таких дітей, з якими педагогам можна радитися і розмовляти на рівних, у нашій по школі небагато, – резюмує Надія Василівна.
Усе досягнуте Катя сприймає не як незвичне, а як належне. Своїм успіхам вона, насамперед, завдячує батькам, вчителям, шкільним друзям.
– Без їх сприяння і підтримки я б не мала таких результатів, – каже юнка.
– Поставленої мети дочка добивається, насамперед, наполегливістю. Ніколи не впадає у відчай, коли щось не виходить. Посидить трохи, заспокоїться і знову береться за свою справу. Не любила залишати щось недовершеним у підготовці до уроків, шкільних вечорів, творчих конкурсів. Від шостого класу в Каті не було ні канікул, ні вихідних. Посилено займалася спочатку українською мовою та літературою, а потім англійською. Останній рік у нас сімейним предметом стала біологія. Дочка трохи прихворіла, дуже боліли очі. Тому всі, хто був не зайнятий нагальними справами, читали для неї домашні завдання з біології, – розповідає мама дівчинки Світлана Миколаївна, яка працює методистом у Старокостянтинівському міському відділі освіти.
До речі, біологія – один з найулюбленіших предметів Каті Каменюк.
– Ми живемо неподалік річки. Відколи пам’ятаю, мені завжди було цікаво спостерігати за природою і насолоджуватися її красою. Люблю всіляких комашок, квіти, – щиро зізнається дівчина.
Проте подальшу свою долю вирішила пов’язати не з цією наукою, і не з українською літературою, в яку закохана до безтями, а з медициною. Разом зі своєю найліпшою шкільною подругою Ірою Поліщук подали документи для вступу у Київський медичний інститут імені Богомольця.
– Хочу бути корисною людям, рятувати хворих від усіляких недуг, – так прокоментувала вибір своєї майбутньої професії юнка.
Наразі вона ще не визначилася, чи буде займатися практичною медициною, чи присвятить себе науковим дослідженням у цій галузі.
Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую