ye-logo.v1.2

Самостійно розписати ялинкову іграшку

Суспільство 2618

Спробували усі, хто завітав на виставку яворівської забавки. Майстер-класи давав народний майстер з Львівщини, наш земляк Семен Тлустий

Це перша велика виставка робіт Семена Івановича у Хмельницькому. Досі він виставляв свої іграшки на святкуваннях днів міст області. Семен Тлустий родом з Лісоводів Городоцького району (про нього ми розповідали в «Є Поділля» від 4 листопада цього року). Але зараз він живе в Івано-Франковому Яворівського району Львівської області.  Майже тридцять років навчав учнів у художньому училищі. Нещодавно залишив викладацьку діяльність, аби сповна віддатися справі відродження традиційної яворівської забавки. На виставці у Хмельницькому представлені  різноманітні іграшки – сопілки, свищики, пташки, курочки, коники, візочки, колиски. Багато рухливих іграшок: коники хитають головами та «біжать», пташки махають крилами, курочки дзьобають корм... Забавки, здебільшого, вирізані  з осики, яка, за повір’ям, відганяє зло. А на столах — ялинкові гілки, прикрашені дерев’яними розписаними іграшками. Й усе це можна не лише побачити, а й помацати, перевірити, як забавка «працює». А дещо з того усього навіть купити.  Цікавим доповненням до виставки яворівських забавок  є  витинанки  майстрині з Дунаєвець Оксани Цимбалюк.
До речі, кожен бажаючий міг сам розписати ялинкову прикрасу під час майстер-класів, які влаштовував Семен Тлустий. «Ми, майстри, знаємо, якою має бути традиційна іграшка, знаємо закони розпису, – каже Семен Іванович. – На майстер-класах я розповідаю дітям про кольори, елементи візерунків. Далі – робота «на вільну тему». У дітей добре розвинута фантазія, й дуже цікаві та  оригінальні роботи виходять. Бо дорослі, здебільшого, творять розумом, а діти — душею».
Виставка робіт Семена Тлустого працюватиме до п’ятниці, 24 грудня, у Хмельницькому центрі культури та мистецтв (на Володимирській). Потім планується, що вона «поїде» у Шепетівку.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую