ye-logo.v1.2
14 Листопада, 2019

У Хмельницькому для депутатів розробили мапу з енергоефективності

Маргарита ЧУБА Суспільство 1093
У Хмельницькому для депутатів розробили мапу з енергоефективності
У Хмельницькому для депутатів розробили мапу з енергоефективності

На мапі зображені всі комунальні заклади міста.

Сьогодні, 28 вересня, в агенції сталого розвитку «АСТАР» відбулася прес-конференція, присвячена презентації медіа-мапи стану енергоефективності в бюджетних закладах Хмельницького в рамках міжнародного проекту CLEEN.

«Ми проаналізували  більше 160 об'єктів. На цій мапі зображені всі комунальні заклади міста Хмельницького та проведений їх поверхневий енергоаудит. Там ми можемо побачити інформацію про те, в якому стані знаходиться заклади міста», - розповідає Степан Кушнір, менеджер проектів в агенції сталого розвитку.

Мапа розроблялася за трьома критеріями:

- Кількість вікон та дверей які потребують заміни;

- На скільки утеплений заклад;

- Стан енергоефективного освітлення в установі.

За словами менеджера проекту, мапа не орієнтована на широкий загал. Адже для пересічного мешканця Хмельницького ніякої практичної користі вона не несе, хоча її зможуть побачити всі охочі.

«Ми орієнтуємось на депутатський корпус міської ради та хочемо надати мапу в користування депутатам. Наша мета, донести до депутатів інформацію про те, які комунальні заклади розташовані в їхньому виборчому окрузі, в якому вони стані та якого втручання потребують установи. Ми хочемо, щоб ця мапа була орієнтиром для депутатського корпусу», - каже Степан Кушнір.

На думку організаторів, ця карта має стимулювати депутатський корпус щось робити, а не просто обіцяти. Але за словами організаторів проекту, карта буде не єдиним помічником депутатів. Наприкінці жовтня–початку листопада, для всього депутатського корпусу планують провести навчання у сфері енергоефективності.

«Ми проведемо навчання для депутатів та їхніх помічників. До навчань буде залучено спеціалістів у цій галузі, які вчитимуть депутатський корпус. Такі навчання проводяться для того, щоб депутати розібралися в питаннях енергоефективності та підвищили свою компетенцію», - розповідає Артур Кокаревич, один з організаторів проекту.

Також організатори розповіли, що спільно з міською розробляють інформаційні листівки, які будуть розповсюдженні під час Днів сталої енергії. Вони проходитимуть в Хмельницькому впродовж 17-21 жовтня. Також організатори мають на меті розповсюдити ці листівки по всіх виборчих округах та у приймальнях народних депутатів.

Участь в розробленні листівок приймає відділ енергоменеджменту Хмельницької міської ради. Адже вони мають багато інформації для їх наповнення. У цих листівках буде інформація про програми енергоефективності, які діють в місті, про програми, які діють в банках тощо.

Організатори розповіли, що під час Днів сталої енергії, буде представлений ще один проект. А саме, презентація документального фільму з питань енергоефективності.

«В ньому ми покажемо, що можуть робити хмельничани для енергозаощадження та що може бути, якщо цього не робити. У фільмі ви побачите реальних людей, хмельничан, які переймаються енергоефективністю, які на своєму прикладі показують, яку користь приносить їхня практика», - розповідає Степан Кушнір.

За його словами, головна мета фільму, донести до суспільства важливість енергозбереження, і зробити це максимально доступно в легкій формі, для того щоб люди зрозуміли актуальність питання.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую