ye-logo.v1.2

Звернення інвалідів Великої Вітчизняної війни та «матерів-героїнь» губернатор завжди розглядає особисто

Суспільство 2777
Фото: Макс Хмельницкий

Стверджує заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Лілія Бернадська, у якої наша газета дізнавалася, чи реально потрапити на прийом до голови облдержадміністрації

Виявляється, попросити трохи грошенят у губернатора та його заступників цілком реально. Щоправда, для того, щоб їх отримати, необхідно при собі мати певний пакет документів та потрапити на прийом до посадовців. А ось розглядати ваше анонімне звернення у облдержадміністрації ніхто не буде.
– Скільки чоловік за останній рік безпосередньо побували у відділі звернень громадян облдержадміністрації? І скільком вдалося вирішити питання на свою користь?
– У 2010 році до облдержадміністрації звернулося 17435 осіб. З них письмово – 15771 громадянин, у тому числі у колективних зверненнях – 13000 осіб. На особистому прийомі побувало 1664 особи.
– Спеціалістам громадської приймальні доводилося стикатися з не зовсім адекватними зверненнями?
– О, такі випадки непоодинокі. Особливо в періоди загострення окремих хвороб: навесні та восени. Проте, ми зобов’язані для вирішення кожного питання шукати індивідуальний підхід. Наприклад, у травні з Новоушицького району ми отримали телеграму від людини, яка погрожувала суїцидом. Одразу спеціалісти відділу звернень зателефонували до управління МВС в області та дільничним міліціонерам. В результаті, людину врятували. Проте, напевно, вона сама на це очікувала… До речі, згідно із Законом України «Про звернення громадян» ми маємо право не розглядати подібні звернення, а також звернення, отримані від осіб, визнаних судом недієздатними. Та на практиці це робити доводиться, бо невідомо, чим може усе завершитися. Також часто ми отримуємо звернення, які не належать до компетенції обласної державної адміністрації. До прикладу, у минулому році їх було 16% від загальної кількості. 
– Ліліє Віталіївно, а чи насправді, ті питання, які надходять до відділу звернень громадян у письмовому вигляді, бачить сам губернатор та його заступники?
– Обов’язково! Письмове звернення, отримане від громадянина поштою, реєструється одразу у день отримання.
Голова адміністрації та його заступники особисто у триденний термін розглядають звернення та дають відповідні доручення з вирішення порушених питань. У п’ятиденний термін звернення направляються на виконання органам виконавчої влади, місцевого самоврядування та структурним підрозділам облдержадміністрації, відповідно до суті питання, порушеного у зверненні. Після розгляду кожним виконавцем надається інформація керівництву облдержадміністрації та письмова відповідь заявнику. Увесь цей час звернення знаходиться на контролі і ненадання відповіді певною інстанцією може для неї завершитися доволі погано.
Слід зазначити, що звернення Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв України, інвалідів Великої Вітчизняної війни, жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня», завжди розглядаються головою облдержадміністрації особисто.
– А чи існує в адміністрації телефон довіри, за яким можна отримати консультацію стосовно звернення?
– Можна зателефонувати за номером у Хмельницькому 76-57-03, і вам нададуть кваліфіковану консультацію щодо порядку вирішення питання, яке вас хвилює.
– Ще на початку нашої розмови ви згадали про роботу «прямої» телефонної лінії. Хто і коли приймає звернення, які на неї надходять? Яка процедура їх розгляду?
– Пряма «гаряча» телефонна лінія «Запитай у влади» проводиться кожного вівторка, крім четвертого, з 11 до 12 години за телефоном у Хмельницькому 76-57-82. Звернення за цим телефоном приймають голова облдержадміністрації або один із його заступників згідно з затвердженим графіком. Після відповідного оформлення звернення, воно направляється на виконання до органів, до компетенції яких належить вирішення порушеного у зверненні питання. Після розгляду заявник обов’язково отримає відповідь чи то письмово, чи то телефоном.
– Які види допомоги може отримати житель області, після відвідування прийому губернатора чи його заступників? Кому надаються привілеї?
– На сьогоднішній день з обласного бюджету надається два види допомоги: одноразова грошова допомога соціально незахищеним верствам населення та допомога на дороговартісне лікування. Для того, щоб її отримати, необхідно написати заяву та мати при собі копії довідки про ідентифікаційний код, паспорта та акту обстеження соціально-побутових умов проживання. Практично ніяких привілеїв для надання допомоги, окрім скрутного матеріального становища заявника, або його потреби у негайному лікуванні, немає.
Також при облдержадміністрації тривалий час діє комісія з розгляду питань з надання грошової допомоги громадянам, які потребують дороговартісного лікування. Для отримання цієї грошової допомоги необхідно подати на розгляд комісії певний пакет необхідних документів. Зокрема, це – заява від особи, яка потребує лікування; копія паспорта, для дитини – копія свідоцтва про народження та копія паспорта одного з батьків; копія документа, що підтверджує інвалідність (при наявності інвалідності); копія виписки з стаціонарів про захворювання, за якими передбачається лікування; висновок ЛКК медичного закладу за місцем проживання одержувача допомоги; консультативний висновок профільного головного позаштатного спеціаліста управління охорони здоров’я облдержадміністрації; лист керівника медичного закладу з переліком медичних послуг, лікарських препаратів, очікуваною вартістю лікування; копія довідки про ідентифікаційний номер; довідка про доходи одержувача допомоги та членів його сім’ї.
– На яку суму може розраховувати людина, подаючи документи на отримання допомоги на дороговартісне лікування чи матеріальну допомогу?
– Все залежить від конкретного випадку. Наприклад, одноразова грошова допомога може бути і 100, і 300 гривень. А ось розмір суми на лікування визначає комісія при облдержадміністрації. Для цього розроблена спеціальна шкала в залежності від захворювання та витрат, які йдуть на лікування. Звісно, враховується й матеріальний стан родини хворого. Після розгляду переліку документів, які я називала вище, комісія складає та направляє протокол на адресу розпорядника коштів – головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації для проведення виплати допомоги. Її сума може сягати навіть декількох тисяч гривень.
– Я знаю, що при облдержадміністрації діє гуманітарна комісія. Кому вона надає допомогу?
– В цьому випадку гуманітарна допомога надається іноземними донорами, тобто благодійними організаціями, які внесені до Єдиного державного реєстру. Цей вид допомоги надається особам, які її потребують у зв’язку з соціальною незахищеністю, важким фінансовим становищем. Єдиною вимогою для отримання гуманітарної допомоги є подання заяви та копій документів, які підтверджують особу, до головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації або до благодійної громадської організації – отримувача гуманітарної допомоги.
– Ліліє Віталіївно, все ж таки, коли можна потрапити на особистий прийом громадян до перших осіб області?
– Він відбувається згідно із затвердженим графіком з 9 години ранку, як-то кажуть, до останнього відвідувача в порядку «живої» черги. Губернатор та його заступники приймають двічі на місяць. Скажімо, голова облдержадміністрації здійснює свій прийом кожного першого та третього понеділка місяця. А про прийом заступників завжди можна дізнатися, зателефонувавши за номером у обласному центрі 76-57-03.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую