ye-logo.v1.2
25 Жовтня, 2020

Вогняна казка: як вибрати безпечну піротехніку

Суспільство 930
Рятувальники радять, як зробити свято безпечним
Рятувальники радять, як зробити свято безпечним. Фото: lightscameraandcheeks.com

Найчастіше купують хлопавки, петарди, бенгальські свічі, салюти, ракети, феєрверки.

Перед Новорічними святами в магазинах та на ринках з’явилась велика кількість різноманітних піротехнічних виробів. У ДСНС області радять, купуючи їх слід пам’ятати про небезпеку, яку вони несуть, особливо не сертифікованого виробництва. Неправильне та невміле використання цих виробів нерідко призводить до пожеж, каліцтв та навіть загибелі людей.

"Необхідно відмітити, що піротехніка не завжди буває якісною та відповідає відповідним вимогам, передусім, це стосується продукції китайського виробництва. При купівлі піротехнічного виробу необхідно звернути увагу на упакування, яке не повинно мати жодних ушкоджень, також потрібно перевірити термін придатності виробу, наявність інструкції щодо застосування українською чи російською мовами. Також повинні бути зазначені способи безпечного поводження і застосування, вікові вимоги тощо, адже не слід довіряти дитині самій пускати в хід піротехнічний виріб", - зазначають рятувальники.

Додають, що роблячи покупку, можна вимагати від продавця документи, що підтверджують якість піротехнічних виробів: сертифікат якості, докладна інструкція із застосування.

Найулюбленішими новорічними феєрверками є хлопавки, петарди, бенгальські свічі, салюти, ракети, феєрверки, і багато-чого іншого. Ось деякі правила поводження із найбільш розповсюдженими з них.

Хлопавки не можна направляти в обличчя або освітлювальні прилади, застосовувати її поблизу полум`я свічок або розпечених спіралей. Дітям можна підривати хлопавки тільки в присутності дорослих.

Петарди забороняється носити в кишенях і без упакування, не можна розбирати їх, затримувати в руках після підпалу, необхідно відкидати їх від себе на відстань 5-6 метрів. Піротехнічний виріб, безпосередньо ручного запуску, повинен мати сповільнювач, що забезпечує безпеку запуску і час, за який необхідно встигнути залишити небезпечну зону.

Бенгальські вогні рекомендують використовувати тільки у великих вентильованих приміщеннях або на вулиці. Неправильне поводження з ними може спричинити пожежу.

Рятувальники стверджують, щоб свято було радісним і веселим, дотримуйтесь встановлених елементарних вимог пожежної безпеки під час проведення новорічних свят. Мешканців області просять бути обережними під час користування свічками, бенгальськими вогнями, різноманітними піротехнічними виробами.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую