ye-logo.v1.2
25 Лютого, 2020

Традиції Різдва у Данії&Швеції або Як хмельничанка святкує Новий рік за кордоном

Суспільство 1935
Новий рік, в порівнянні з Різдвом, не викликає в шведів та данців великого захоплення
Новий рік, в порівнянні з Різдвом, не викликає в шведів та данців великого захоплення. Фото: з архіву Ольги Оріщиної

Шведи та данці відзначають більше Різдво, чим Новий рік.

Хмельничанка Ольга Оріщина вже більше шести років живе за кордоном. Дівчина вийшла заміж за данця, але на даний час проживає в Швеції. Святкування Нового року та Різдва в Скандинавії має багато відмінностей, тому для нашої землячки багато чого було не звичне.

Святкує новорічні свята хмельничанка у двох країнах, оскільки самі проживають у Швеції, а сім’я чоловіка – в Данії. За словами Ольги, в цій частині Європи найбільше уваги приділяють саме Різдву, яке відзначається 25 грудня і яке можна певною мірою порівняти з українським Новим роком. Саме на Різдво люди наряджують ялинку, готують великий святковий стіл і чекають на Діда Мороза з подарунками. Шведів і данців можна назвати людьми нерелігійними і тому вони розцінюють Різдво як гарну традицію, ніж день народження Христа. Деякі сім’ї все ж таки відвідують церкву, щоб послухати різдвяних пісень.

"Лише після танців можна відкривати подарунки, яких, зазвичай, досить багато, що особливо приводить в захоплення дітей», - каже Ольга Оріщина.

«Святкування починається у вечір перед самим Різдвом, коли вся сім’я збирається за святковим столом. Традиційно, в Швеції в цей день пригощають маринованим оселедцем та лососем, шинкою, котлетами з брусничним варенням, сосисками та стравами з різних видів капусти. В Данії Різдво не обходиться без запеченої свинини з хрусткою шкіркою, засмаженої качки і картоплі, яку карамелізують в цукрі з маслом. Мені довго довелося звикати до тих страв, в яких поєднуються солоні та солодкі інгредієнти. Традиційним десертом в Швеції та Данії вважають рисову молочну кашу, яку подають охолодженою. Данці, зазвичай, кладуть також в страву жменю подрібнених мигдалевих горіхів і лише один цілий мигдаль. Щасливчик, який знаходить горіх у своїх тарілці отримує спеціально приготований подарунок. Після святкової вечері вся сім’я береться за руки і співаючи, танцює кругом ялинки. Лише після танців можна відкривати подарунки, яких, зазвичай, досить багато, що особливо приводить в захоплення дітей», - каже Ольга Оріщина.

  

Дівчина вийшла заміж за данця, але на даний час проживає в Швеції.

Далі дівчина розповідає, що Новий рік, в порівнянні з Різдвом, не викликає в шведів та данців великого захоплення. У них це свято вважається не сімейним, а скоріше гулянкою для дорослих.

«Новий рік, зазвичай, проводять в колі друзів і тому витрати на святковий стіл діляться порівну серед гостей, що мене на початку трохи здивувало. Замість того, щоб готувати новорічну вечерю власноручно, господарі досить часто замовляють їжу в ресторані чи супермаркеті. Страви, якими гості пригощаються в новорічний вечір бувають різними, але з напоїв саме шампанське, так як і в Україні, вважається невідмінним атрибутом свята. За кілька хвилин до того, як годинник покаже дванадцяту годину усі гості, тримаючи в руках келихи з шампанським, виходять на вулицю, щоб бути готовими до святкового феєрверку. З настанням Нового року шведи та данці обіймаються та вітають один одного. Після цього свято продовжується, хоча на столі, часто, нічого від вечері не залишається. Вино, яким майже кожен гість запасся ще з власного дому, вистачає на довше і тому святкування не втихає, принаймні, ще на кілька годин», - ділиться хмельничанка.

З настанням Нового року шведи та данці обіймаються та вітають один одного.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую