ye-logo.v1.2

Рідкісний лісовий кіт потрапив у фотопастку на Хмельниччині (відео)

Суспільство 25976
Лісового кота занесено до Червоної книги України
Лісового кота занесено до Червоної книги України. Фото: скрін з відео

Загалом, під час зимового обліку тварин на Хмельниччині зафіксували 16 лісових котів.

Рідкісного лісового кота зафіксували лісівники за допомогою фотопастки на Хмельниччині. Як повідомляють в пресслужбі Подільського лісового офісу, цей вид занесено до Червоної книги України та червоного списку Міжнародного союзу охорони природи.

За словами лісівників, кіт лісовий - подібний до свійського, але відрізняється дещо більшими розмірами, міцними лапами і пухнастим хвостом із чорним кінчиком. Очі має блакитні або сірі.

«Ці тварини потаємні і лякливі. Вони мають свою територію, яку помічають запахом і захищають від чужинців. Густе хутро кота, що змінює колір залежно від пори року, дозволяє йому майстерно маскуватися в лісовій гущавині. А за найменшої небезпеки хижаки змінюють місце проживання та, зазвичай, ведуть усамітнений спосіб життя», - розповідають лісівники.

Полюють коти за дві години до заходу сонця й за дві - перед світанком. Основу раціону складають дрібні гризуни, птахи, комахи, змії, а у прибережних мешканців - риба. Лісовий кіт має дуже чутливий слух. Це допомагає йому чути здобич на великій відстані.

Розміри кота лісового перевищують розміри домашніх котів. Довжина тіла - до 90 сантиметрів. Вага самиць у середньому 3,5 кілограма, а самців - 5 кілограмів.

У Подільському лісовому офісі також додають, що за результатами зимового обліку тварин на Хмельниччині зафіксували 16 лісових котів.

До теми: Щоб врятувати «Джавеліну» лісівники призупинили заготівлю дров у лісі на Славутчині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую