ye-logo.v1.2
20 Жовтня, 2019

Погода на сьогодні: чи відступлять, нарешті, морози?

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1006
Здавна вважається, що з цього дня має розпочатися справжня весна.
Здавна вважається, що з цього дня має розпочатися справжня весна.. Фото: vsapravda.info

22 березня синоптики прогнозують зниження нічної температури.

Третя декада березня, а морози все ще не відступають. Так, за даними Гідрометеорологічного центру, 22 березня на Хмельниччині очікується малохмарна погода, а денна температура повітря коливатиметься від нуля до двох градусів тепла. А от під вечір мороз посилиться, і температура впаде аж до позначки мінус десять, а подекуди й до мінус дванадцяти.

Тим часом сайт «Синоптик» обіцяє, що удень жителів Хмельниччини очікує невеликий морозець – до мінус двох-чотирьох градусів. Вранці розпогодиться, досвіткові хмари зникнуть та до кінця дня більше не з'являтимуться. Опадів, за даними «Синоптика» не очікується, а от увечері мороз «припікатиме». Очікуйте зниження температури аж до мінус дванадцяти.

За народним календарем сьогодні варто закликати весну. 22 березня – день Сорока святих. В Україні здавна вважається, що з цього дня має розпочатися справжня весна, тому колись жінки випікали з тіста по сорок «жайворонків» чи «голубів» і віддавали дітям, щоб вони закликали птахів із вирію. Власне, з цього дня дозволялося починати весняні забави. Хоч цей день і вважався провісником весни, але люди вірили, що ще варто очікувати приморозків: «Сорок святих ще принесуть сорок морозів», «Сорок святих сорок лопат снігу викинуть».

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую