ye-logo.v1.2
22 Березня, 2019

Зони для куріння на Кам’янецькій, розфарбофані дерева у парку Франка – у Школі волонтерів випуск

Даша ПАСТЕРНАК Суспільство 1516

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Новоспечені випускники презентували свої проекти, які планують реалізувати у місті.

Місячне навчання третьої Школи волонтерів закінчилося. До фіналу дійшли тридцять молодих хмельничан. Вчора, 3 травня, учасники школи на останньому занятті змогли презентувати ті ідеї, які вони напрацювали під час школи. Представники міських і обласних управлінь теж були присутні на презентації й змогли дати поради, як втілити в життя напрацювання юних волонтерів.

За словами голови правління ГО "Молодь за краще майбутнє" Владислава Гребенюка, ця школя відрізняється великою кількістю гарних проектів, які в подальшому планують реалізувати спільно з міською та обласною владою. 

«Приємно, що з сорока учасників школи до кінця прийшло тридяцять. Це ті люди, які дійсно прописали власні проекти. Звісно гарантії реалізації ніхто не дає, все залежить від них особисто, від того, які зусилля вони в цьому напрямку докладуть. Зараз ми бачимо у них вогонь ідеї, який буде їх мотивувати для реалізації в життя», - каже Владислав. 

Загалом випускники презентували близько десяти проектів. Всі вони так чи інакше пов’язані з молоддю, але кожен має зовсім інше спрямування. До прикладу, Христина Грибенко підготувала проект «Встановлення зон для куріння».

Христина розповіла, як вона бачить вирішення пробеми куріння у громадських місцях Хмельницького

«Моя мета створити спеціально облаштовані місця для куріння у нашому місті, щоб життя курців і людей, які не палять, було максимально комфортним. Також я хочу привернути увагу поліції до цієї проблеми, - повідомляє дівчина. - Це буде знак із відповідною табличкою і урна-попільничка. Для початку таких місць буде два: на вулиці Кам’янецькій, 39 (біля в’язниці,) Кам’янецькій, 2, (вихід з набережної). Якщо ми побачимо, що це буде користуватися попитом, можна зробити більше зон. І в місцях, де курці найчастіше палять будуть встановлені курилки-кабінки».

Нора і Даша вирішили зробити звичні місця яскравішими

Дівчата Нора і Даша розповіли про свої ідеї, які втілили у проекті «Нове життя старим місцям». «Ми хочемо пофарбувати дерева в різні кольори, створивши фотозону. Цим прагнемо привернути увагу до забутих місць, які втратили свою популярність серед молоді. Організатори оберуть дерева, які розмалюють кольоровими лініями, а паралельно запрошений художник розмалює дерево, яке символізуватиме відродження, - розповідають вони. - Проект простий у виконанні, не обмежений у часі. Для нього нам знадобляться вапно, барвники, пензлі і рукавиці. Організувати цю акцію ми плануємо в парку імені Івана Франка».

Всі учасники отримали сертифікати про проходження навчання у Школі волонтерів, завдяки яким вони зможуть волонтерити на найкращих фестивалях країни.

Такі сертифікати вручили волонтерам

«Важко визначити які проекти кращі чи гірші. Головне, що волонтери сьогодні мають можливість скомунікувати з працівниками управлінь, щоб вони знали, що управління йдуть їм на зустріч, - додає Владислав Гребенюк. - Зрозуміло, що після презентації просто так їм ніхто не дасть кілька тисяч на реалізацію проектів. Такого, на жаль, немає. Але ми будемо говорити з управліннями, щоб в річному циклі були закладені кошти на реалізацію проектів випускників Шкіл волонтерів».

Олена Мандзій запросила випускників школи долучитися до організації загальноміських заходів

Заступник начальника управління молоді і спорту міської ради Олена Мандзій розповіла новоспеченим випускникам про можливості подальшої співпраці та волонтерства. «Мені приємно бачити, що на кожній школі волонтера є багато охочих. Значить цей проект має жити. Це гарні можливості, тому що учасники школи зможуть спробувати себе в організації загальноміських заходів. Наприклад, зараз буде спортивний пробіг, до Дня молоді ми плануємо провести «MyFest». Випускники школи автоматично стануть волонтерами цих заходів», - зазначила Олена Володимирівна.

А вже восени організатори обіцяють відкрити наступну, четверту, Школу волонтерів, тому запрошують долучитися всіх охочих. 

Артур Огнєв презентував проект "Флеш старт"

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Останні оголошення

Останні фото та відео