ye-logo.v1.2
18 Квітня, 2019

Земельні страсті в Дунаївцях: чи будуватися біля храму - слово за істориками

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1181
Кажуть поруч з храмом хоронили монахів
Кажуть поруч з храмом хоронили монахів. Фото: з архіву

Так вирішила громадськість міста.

Вже понад півтора року в Дунаївцях не вщухають суперечки щодо забудови території навколо колишнього монастиря капуцинів. Земельна ділянка поряд з храмом належить церковній громаді. За свідченнями краєзнавців, тут у підвалах та поряд з храмом колись ховали монахів та священиків, також існує система підземних ходів. Зараз на цій території начебто хочуть зводити семиповерхові житлові будинки. Церковна громада, якій належить право користування ділянкою, натомість каже, що мова йде про будівництво духовного центру та трапезної. В свою чергу Дунаєвецька міська рада поки відмовляє в дозволі на забудову.

«Позавчора ми вчергове провели громадські слухання та запросили спеціалістів, які б допомогли нам не накоїти помилок, - каже голова Дунаєвецької територіальної громади Веліна Заяць. - На слуханнях почули думки спеціалістів правління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, наукових співробітників відділу охорони пам’яток історії та культури, а також громадськість міста. І дійшли до спільного рішення, що потрібно діяти згідно з українським законодавством: перед наданням дозволу на розроблення детального плану забудови потрібно розробити історико-містобудівне обґрунтування. Чи можна будуватися на цій ділянці – слово за спеціалістами, які досліджуватимуть цю територію».

В свою чергу, місцеві краєзнавці запевняють, що якщо б відновити підземелля, то цілком можливо, що Дунаївці здобули би славу серед туристів.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята