ye-logo.v1.2
16 Жовтня, 2019

Що стало причиною масової загибелі риби в річці Смотрич досі залишається загадкою

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1426
Природоохоронці нарахували загибель 12-ти видів риб
Природоохоронці нарахували загибель 12-ти видів риб. Фото: з архіву

Перші результати досліджень екологів будуть лише наприкінці тижня.

Ще 22 червня в соцмережах з’явилися повідомлення про невідому речовину, схожу на дизельне паливо, плями якої помітили у річці Смотрич в Кам’янці-Подільському. Кількома днями пізніше у річці зафіксували масову загибель риби. На сполох забили як пересічні мешканці міста, так і природоохоронці НПП «Подільські Товтри», оскільки Смотрич впадає в одну із найбільших водойм України Дністер, забруднення якого може призвести до масштабної екологічної катастрофи.

Тоді ж на місце події викликали відповідні служби – Держпродспоживслужбу та обласну екоінспекцію, поліція за даним фактом відкрила кримінальне провадження, а до утилізації риби, яка загинула, місцева влада залучила військових.
«За нашими підрахунками з річки було вилучено 5 тисяч мертвих рибин. Тоді ми нарахували 12 видів риб. Екологи зробили забір води, щоб зрозуміти, що насправді стало причиною загибелі риби, - каже Артем Григорчук, провідний спеціаліст НПП «Подільськфі Товтри». – Факти перевіряються. Є підозра, що риба була отруєна неорганічними добривами, які потрапили до річки».

«Наразі результатів з лабораторного центру поки немає, - каже Анатолій Лавський, керівник міськрайонного управліня Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області. – Усі проби на дослідженні. Тому говорити про причини загибелі риби без офіційних результатів – зарано. Додам, що хоч за класифікацією надзвичайної ситуації тут немає, я не пригадую за останні роки, щоб спостерігалася схожа на цю ситуація із такою масовою загибеллю риби».

Тим часом в прес-службі Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області запевняють, що результатів дослідження відібраних проб води, які можуть прояснити ситуацію щодо масової загибелі риби в Смотричі, можна очікувати лише наприкінці тижня.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую