FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
4 Травня, 2024

Хмельничанам та кам’янчанам схвалили проекти нових тарифів на тепло та гарячу воду

Завтердження тарифів на тепло та гарячу воду має відбутися 11 грудня. Фото: informator.news

Завтердять їх у грудні.

 Шість міст України отримали затверджені проекти нових тарифів на тепло та гаряче водопостачання. Серед них Хмельницький та Кам’янець-Подільський. Відповідні постанови сьогодні ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Отож, кам’янчани, які є абонентами комунального підприємства «Міськтепловоденергії», за централізоване опалення платитимуть (житлові будинки будинковими та квартирнимиприладами обліку теплової енергії) - 1597,73 грн/Гкал (нині 1350,91 гривень), або 52,8 гривні за квадратний метод для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії (нині 44,64 гривні).

Подорожчає і централізоване постачання гарячої води. За умови підключення рушникосушильників до систем централізованого постачання гарячої води – 95,32 грн за 1 куб. м (нині 82,1 гривні), за відсутності рушникосушильників – 88,38 грн за 1 куб. м (нині 76,24 гривні).

Ухвалила НКРЕКП і проект тарифів для мешканців Хмельницького, які є абонентами «Хмельницьктеплокомуненерго». Споживачам, в яких є приладами обліку теплової енергії тариф підвищили з 1241,61 гривні за Гігакалорію до 1480,92 гривні. Без приладів обліку теплової енергії – з 28,38 гривень за квадратний метр до 33,85 гривень.

Щодо гарячої води, то тарифи також зростають. З рушникосушками з 74,73 гривень за кубічний метр до 87,59 гривні, без рушникосушок – з 69,16 гривні до 80,95 гривень.

«Тепер ці тарифи мають затвердити на засіданні НКРЕКП, яке відбудеться 11 грудня, - каже заступник міського голови Хмельницького Анатолій Нестерук. – Але вони набудуть вони чинності після публікації в «Урядовому кур’єрі». Зауважу, що навіть нові тарифи можна назвати збитковими. Адже в 89% складової – це вартість газу. А решта – заробітні плати, матеріали, податки тощо».

Основним фактором, який вплинув на перегляд тарифів, стала зміна тарифів на блакитне паливо. Нагадаємо, з першого листопада кінцева ціна газу для теплопостачальних підприємств становить 8 361,85 гривні. Для населення - 8 548,92 гривні за тисячу кубометрів,

Зазначимо, що ще одне хмельницьке теплопостачальне підприємство – «Південно-Західні тепломережі», нові тарифи може отримати після затвердження виконавчим комітетом Хмельницької міської ради. «Оскільки це підприємство виробляє менше 140 тисяч Гігакалорій на рік, то йому тарифи затверджує не Нацкомісія, а виконком, - пояснює Анатолій Макарович. – Коли проект проект тарифів «Південно-Західних тепломереж» розгляне виконавчий комітет, поки невідомо».