ye-logo.v1.2
28 Лютого, 2020

Більше третини мешканців області хочуть працювати закордоном – дослідження

Суспільство 1151
Результати опитування 1600 мешканців області
Результати опитування 1600 мешканців області. Фото: автора

80% опитаних подолян кажуть, що вони щасливі.

Опублікували результати соціологічних досліджень, які проводились на території Хмельницької області. Соціологічна група «Рейтинг» методом інтерв’ю опитала 1600 мешканців Хмельниччини. Питання стосувалися різних сфер життєдіяльності.

За словами заступника директора соціологічної групи «Рейтинг» Любомира Мисіва, загалом 75% опитаних мешканці області гордяться тим, що українці. Пишаються містом чи селом, в якому мешкають – 81%. Предметом гордості для них найбільше є природа, далі історія та традиції.

«80% опитаних подолян кажуть, що вони щасливі, лише 20% називають себе не щасливими. Очевидно, такі результати залежать від можливостей людей. Щастя більше відчувають мешканці Хмельницького, молоді й більш забезпечені. Серед старших людей - 30% вважають себе нещасливими», - каже соціолог.

Культурно-історичну близькість мешканці області відчувають з Тернопільської, Винницької, навіть Львівською областями. Якщо говорити про країни, то тут Польща, Білорусь і Росія. Водночас абсолютна більшість опитаних (78%) вважають Росію країною-агресором стосовно України. 15% – протилежної думки, ще 7% – вагалися з оцінкою.

«30% опитаних сказали, що хотіли б зайнятись підприємництвом, 7% уже є підприємцями. 60% сказали, що не хотіли б мати власну справу. Щодо роду занять, то це торгівля. Така особливість всієї країни. Лише по 9% хочуть займатись фермерством, автосервісом, будівництвом та ремонтом, дещо менше індустрією та красою. Зрозуміло, що це питання ставили тим, хто хоче відкрити свою справу або вже є підприємцем», - зазначає Любомир Мисів.

Додає, що бажання працювати закордон висловили 35% опитаних. Однак, не потрібно плутати бажання мати роботу закордоном і плани переїзду. Серед тих 35%, 49% зароблені гроші готові інвестувати у власну справу, 43% не готові до цього. Вищий рівень міграційних настроїв спостерігається серед молоді (58%), жителів невеликих міст (42%) та осіб з середнім рівнем доходів (40%).

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую