ye-logo.v1.2
24 Листопада, 2020

Підсумки дня: церква на вибір та в очікувані нових тарифів

Суспільство 1189
17 січня український парламент законодавчо затвердив можливість релігійній громаді перейти з однієї церкви в іншу
17 січня український парламент законодавчо затвердив можливість релігійній громаді перейти з однієї церкви в іншу. Фото: scanpix.lt

Якими були новини 17 січня.

Зміни до закону, які дають можливість релігійній громаді перейти з однієї церкви в іншу, нові тарифи на тепло в Шепетівці та воду в Хмельницькому... Ось неповний перелік інформаційного дня, що минає. Отож, якими були новини 17 січня, у «Підсумках дня» від сайту «Є».

Верховна Рада України 17 січня ухвалила правки до чинного закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Нардепи від Хмельниччини також прийняли участь у голосуванні. Щоправда, не всі. Володимир Мельниченко був відсутнім, а Віктор Бондар – не голосував. Решта ж обранців - Сергій Мельник, Андрій Шинькович, Роман Мацола, Сергій Лабазюк, Олександр Герега та Олександр Ксенжук підтримали зміни. «В ухвалених 17 січня українським парламентом правках зазначено, що тепер громади можуть змінювати віру колективно. Для цього необхідно скликати збори всіх членів громади, які повинні проголосувати за перехід в іншу церкву. Для прийняття рішення необхідно, щоб дві третини присутніх на зборах проголосували «за», - пише «Радіо Свобода». - Якщо частина віруючих виступить проти переходу парафії під іншу юрисдикцію, то за ними залишається право створити нову громаду і укласти договір про спільне почергове користування храмом».

У Шепетівці сьогодні пройшло засідання виконавчого комітету міської ради. На ньому ухвалили ряд рішень, серед яких і тарифне. Вже з лютого в місті подорожчає послуга з централізованого опалення. А в Хмельницькому, за декілька місяців, може здорожчати холодна вода та водовідведення. «Хмельницькводоканал» вже подав свої пропозиції щодо тарифу на розгляд Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Щоправда, які саме тарифи пропонують затвердити, на підприємстві поки що не кажуть.

Тим часом триває будівництво нового повнопрофільного лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні. На будівельні роботи вже витратили 34 мільйони гривень, тоді як орієнтовна вартість усього будівництва 338 мільйонів гривень. Якщо будуватимуть такими темпами, то лікарню здадуть в 2020 році – на рік раніше, ніж планували.

А компанія «Facebook» сьогодні повідомила, що заблокувала понад три сотні сторінок, які походять з Росії, які поширювали настрої проти НАТО, підтримували протести, та антикорупцію. Серед них і понад сто, які поширювали інформацію про події в Україні, не лише справжні, а й фейкові. Керували цими сторінками з Росії.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую