ye-logo.v1.2

Коли у Хмельницькому здорожчає тариф на воду

Суспільство 4018
Заборгованості за послуги з водопостачання і водовідведення мають 57,5 відсотка хмельничан
Заборгованості за послуги з водопостачання і водовідведення мають 57,5 відсотка хмельничан. Фото: pisochin-rada.gov.u

«Хмельницькводоканал» вже подав свої пропозиції щодо тарифу на розгляд Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

Хмельницькому комунальному підприємству «Хмельницькводоканал» не вистачає коштів, наявний тариф збитковий і не покриває витрат підприємства. Така ситуація склалась через заборгованість містян, яка складає 25,8 мільйона гривень та зміни на ринку електроенергії. Чинний тариф не покриває витрати підприємства на оплату електричної енергії на 2 мільйони гривень щомісяця. Про це кореспонденту «Є» розповів директор міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал» Віталій Кавун.

«На сьогодні ситуація складна. Найболючіше питання для нас - це здорожчання вартості електроенергії, яка впливає на збитки. Але шляхи для розв'язання цих питань вже напрацьовані. Зараз ми ведемо посилену роботу по збору коштів з боржників та впровадимо ряд заходів на підприємстві, які дозволять зекономити кошти для оплати електроенергії. Можливо, навіть, доведеться відправляти людей у відпустку власним коштом, але поки що лише тих, хто пенсійного віку. Також фінансову допомогу підприємству надасть хмельницька міська рада на оплату електроенергії. Загалом нам потрібно чотири мільйони гривень. Ці кошти дадуть можливість протриматись близько трьох місяців до того часу, поки затвердять обґрунтований тариф»,- коментує Віталій Борисович.

За словами очільника підприємства, найближчих два місяці тариф змінюватись не буде. Проте, наскільки подорожчає тариф, на підприємстві не кажуть.

«Ми подали свої пропозиції Національній комісії, що здійснює регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг, вона їх розглядає. Попереду ще робота з комісією по включенню і виключенню статей витрат. Засідання Національної комісії поки що не призначене. Коли вона почне роботу, тоді можна буде говорити про розмір нового тарифу»,- повідомив очільник.

Щодо боржників, то, виявляється, заборгованість за послуги з водопостачання і водовідведення мають 57,5 відсотки абонентів. Серед них: 46,4 відсотки не сплатили за два місяці, 2,3 відсотки не розраховувались три місяці та майже 9 відсотків споживачів - понад три місяці.

За словами Віталія Кавуна, на злісних боржників (ті хто мають борг за три й більше місяця) чекають судові позови. З тими, хто немає фінансової можливості розраховуватись вчасно, будуть проводити роботу з метою реструктуризації боргу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую