ye-logo.v1.2

Полоненому морякові з Шепетівки передали листівки від українських дітей

Суспільство 1638
Моряк з Шепетівки Сергій Цибізов, і досі утримується в московському слідчому ізоляторі
Моряк з Шепетівки Сергій Цибізов, і досі утримується в московському слідчому ізоляторі. Фото: hromadske.ua

Батьки кажуть, Сергій Цибізов дуже сумує за братиком і сестричкою.

Негайно звільнити українських моряків закликала Парламентська асамблея ради Європи. Сьогодні, 24 січня, вона ухвалила резолюцію щодо ескалації напруги в Азовському морі та Керченській протоці. Як повідомляє Громадське, резолюція засуджує російську агресію та використання військових кораблів проти України та наших екіпажів, а також закликає Росію негайно звільнити українських військовослужбовців, серед яких є і наш земляк з Шепетівки Сергій Цибізов.Термін "військовополонені" у резолюції не згадують, натомість додали компромісну поправку, що захоплені українці підпадають під дію "міжнародного гуманітарного права, включаючи Женевські конвенції". Саме ця конвенція регулює статус військовополонених та правила поводження з ними.

Нагадаємо, моряк з Шепетівки Сергій Цибізов, і досі утримується в московському слідчому ізоляторі. 15 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін його арешту до 24 квітня.

«Найбільше нас гнітить невідомість, - розповів «Шепетівському віснику» батько Сергія – Андрій Цибізов. - Ми з ними спілкуватися не можемо. Сергій телефонував лише один раз, коли він був ще у Керчі. Ми написали вже кілька листів до сина, але цензура пропустила лише один. Про це нам повідомив його адвокат Сергій Новиков. І від нього ми отримали одного листа ще 6 грудня. Написав, що дуже сумує за нами, особливо за меншими братиком та сестричкою, хоче повернутись якнайшвидше в Україну. А ще Сергію у тюрму передали дві листівки від дітей з України. Їх багато надходить на адресу полонених моряків. Діти їм бажають здоров’я, мужності й таким чином підтримують. Із розмови з Новиковим знаємо, що Сергій перебуває у двомісній камері з цивільним чоловіком. Вони не спілкуються. Також син написав заяву на ім’я начальника Лефортовської в’язниці, щоб дали дозвіл зателефонувати батькам. Однак відповідь потрібно чекати протягом місяця. Нам залишається лише чекати. Сподіваємось, що сина як і всіх українських моряків, все-таки випустять з тюрми».

Як відомо, 25 листопада 2018 року російські прикордонники захопили три українські військові судна, коли ті проходили Керченську протоку, прямуючи з Одеси в Маріуполь. На кораблях перебували 24 військовослужбовців. Їх звинуватили в незаконному перетині кордону РФ. Наразі українських моряків утримують у московських слідчих ізоляторах «Лефортово» і «Матроська тиша».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую