ye-logo.v1.2
19 Листопада, 2019

Російський суд не випустив українських полонених моряків

Олександр НІКІТІН Суспільство 849
Шепетівчанину Сергійю Цибізову (у червоній кофті) та іншим українським полоненим морякам продовжили термін арешту
Шепетівчанину Сергійю Цибізову (у червоній кофті) та іншим українським полоненим морякам продовжили термін арешту. Фото: РІА-Новості / Олексій Філіпов

Справу розглядали в закритому режимі.

Сьогодні Лефортовський суд Москви продовжив до 24 квітня термін арешту для 12 українських моряків, серед яких і шепетівчанину Сергію Цибізову.

Полонених українців судили в трьох різних залах суду. Сергія Цибізова помістили в один зал із Романом Мокряком, Андрієм Оприском та Євгенієм Семидоцьким. Слідчі Федеральної служби безпеки Росії заявили клопотання, щоб суд відбувався в закритому режимі. І суддя Галімова задовільнила його. Утім, родичів таки пустили, щоб вони побачилися з рідними.

Захисники ж українських моряків клопотали про те, щоб військових випустили з-за грат і вони змогли перебувати на одній лаві разом із адвокатам. Суд не дозволив. Клопотали і про те, щоб справу моряків розглядав військовий суд, адже українці - військовополонені. Однак Галімова відхилила і це прохання.

У підсумку, українським морякам Роману Мокряку, Андрію Оприску, Сергію Цибізову, Євгенію Семидоцькому, а також Богдану Головашу, Андрію Шевченку, Сергію Попову, Володимиру Терещенку, В’ячеславу Зінченку, Андрію Драчу, Денису Гриценку та Михайлу Власюку продовжили термін арешту. До 24 квітня. Ще 12 українських моряків також судитимуть сьогодні.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські прикордонники захопили три українські військові судна, коли ті проходили Керченську протоку, прямуючи з Одеси в Маріуполь. На кораблях перебували 24 військовослужбовців. Їх звинуватили в незаконному перетині кордону РФ. Наразі українських моряків утримують у московських слідчих ізоляторах «Лефортово» і «Матроська тиша».

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую