ye-logo.v1.2

В обласному центрі встановили меморіальну дошку 22-річному Герою українсько-російської війни

Суспільство 3859
Раніше на фасаді школи була встановлена дошка на честь Олександра Співачука
Раніше на фасаді школи була встановлена дошка на честь Олександра Співачука. Фото: автора

Пам’ятний знак відкрили на честь загиблого військовослужбовця Івана Мельника.

Відкриття меморіальної дошки відбулося сьогодні, 18 квітня. Встановили її на фасаді ліцею №15 імені Олександра Співачука, де навчався загиблий воїн.

Щоб вшанувати пам’ять Івана Мельника, який віддав своє життя за незалежну Україну, на меморіальний захід прийшли родичі та друзі солдата, військові побратими, вихованці навчального закладу, духовенство, представники влади та небайдужі хмельничани.

З квітами у руках присутні хвилиною мовчання вшанували Героя. Теплими словами згадали про нього найрідніші люди, вчителі.

Іван Мельник загинув у віці 22 років під час бойового чергування на взводному опорному пункті. Він був смертельно поранений 25 квітня 2017 року у місті Новгородське, що на Донеччині.

Військовослужбовець помер від кулі снайпера.

Загиблий Герой у лютому 2016 року вступив до лав Збройних сил України і одразу захотів виконувати службові обов’язки в зоні АТО. Військовослужбовець 383-го окремого полку дистанційно-керованих літальних апаратів був прикомандирований до 95 бригади. Про це згадав його військовий товариш, Михайло Сівко.

«Було відряджено 24 чоловік з нашої частини. З першого дня ми були на першій лінії. Кожного дня були сутички з противником, давали відсіч. Іван пробув тна Сході в районі семи місяців без ротації, без змін. Ми були на нульовій лінії, на прямих опорних пунктах, - зазначив військовослужбовець.

 Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблого солдата.

Як розповів Михайло Сівко, про загибель товариша йому повідомили побратими з їхньої частини, які були на той момент біля нього. «Спочатку ми не повірили. Хлопчина, 22 роки, він ще життя не бачив. Йому зустрічатися, створювати сім’ю, гуляти, відпочивати. А він віддав життя за свою країну, - додає він. - На той період я не міг зрозуміти, що Іван тут робить. Він спокійний, добрий, ввічливий, освічений. Такі люди не повині бути там, такі люди будують країну зсередини. Але не дивлячись на це, він завжди був у перших рядах. Він завжди йшов вперед і не боявся».

Указом Президента України Мельник Іван Олександрович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). У вересні 2017 року йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Хмельницького».

Нагадаємо, у березні 2016 року на фасаді ліцею №15 було встановлено дошку на честь загиблого у зоні проведення АТО 32-річного правоохоронця Олександра Співачука. Також нещодавно у Хмельницькому відкрили меморіальні дошки на честь Героя Небесної Сотні Артема Мазура та загиблого у зоні АТО кіборга Дмитра Іваха.

На меморіальний захід прийшли військові побратими загиблого.

Пам'ятний знак встановили при вході до ліцею, який закінчив Іван Мельник.

Чимало хмельничан прийшло вшанувати пам'ять загиблого Героя.

 Похований боєць на Алеї Слави кладовища в мікрорайоні Ракове.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую