ye-logo.v1.2

У Хмельницькому встановили меморіальну дошку загиблому в АТО правоохоронцю

Суспільство 3659
Меморіальну дошку відкрив батько загиблого
Меморіальну дошку відкрив батько загиблого. Фото: автора

Майор міліції Олександр Співачук загинув під Іловайськом.

У Хмельницькому вшанували пам'ятною дошкою загиблого у зоні проведення АТО 32-річного правоохоронця Олександра Співачука. На фасаді Хмельницької спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №15 , яку назвали його ім'ям, тепер встановили меморіальний знак.

Майор міліції Олександр Співачук, який раніше працював слідчим в обласному управлінні міліції, вступив до лав батальйону «Миротворець» у перші дні його створення. Правоохоронець загинув 28 серпня під Іловайськом під час виходу з оточенння.

Меморіальну дошку відкрили на фасаді школи, де навчався Олександр

“Наші бійці виходили обіцяним “зеленим коридором”. Були в нас полонені росіяни, домовленість — віддати їх і вийти колоною. Однак, пройшовши перший блокпост бойовиків, у “зеленому коридорі” нас почали обстрілювати. З 40 машин жодна ним не пройшла. Кілька кілометрів під зливою обстрілів ми їхали на спущених колесах. Під селом Горбатенко автобуси були розбиті, ми тримали оборону, тоді Олександр загинув. З нашого батальйону 30 людей потрапили в полон, ми до останнього думали, що Сашко теж живий. У тій “м'ясорубці” не могли розпізнати тіла загиблих”, - говорить побратим Олександра Андрій Бахтов.

За словами Андрія Бахтова, усі добровольці знали, що на них чекає, і могли відмовитись, а Олександр Співачук — справжній патріот. Аби вшанувати його пам'ять, на урочисте відкриття меморіальної дошки прийшли рідні, друзі, однокласники, побратими, колеги. Сліз не стримували.

Батько бійця каже, Олександр житеме, поки жива пам'ять про нього

“Два роки уже триває неочікувана і проклята війна за Україну. Два роки гинуть сини і дочки українського народу, який виборює свою свободу. Жаль, що в цій боротьбі гине надбання народу. Давайте пам'ятати тих, хто не шкодуючи свого життя, забуваючи про особисті інтереси, захищає Україну. Саша для нас завжди живий, бо живе те, за що він боровся. Він живий, бо живе наша держва. Людина живе, поки її пам'ятають”, - сказав батько загиблого Володимир Співачук.

Побратим Олександра розповів про "зелений коридор"

Олександра пам'ятають як справедливого, доброго і чесного чоловіка. Він — справжній приклад того, як повинен працювати правоохоронець, як потрібно любити і захищати державу.

Олександр Співачук закінчив школу 1999 року

Нагадаємо, зв'зок з Олександром перервався після фатального бою під Іловайськом Донецької області 28 серпня 2014 року. Майже півроку Олександра шукали, як безвісти зниклого. Лише у результаті співставлення аналізів ДНК вдалося з'ясувати, що Олександр Співачук загинув і похований, як невідомий захисник, на одному з кладовищ Дніпропетровська. У січні 2015 року майора міліції перепоховали у Хмельницькому.

Читайте також спогади побратима Олександра Співачука про те, як бійці батальйону «Миротворець» виходили з «Іловайського котла», і як сержанту Олександру Ковалевському з Ярмолинців вдалося вижити у "зеленому коридорі".

Діти принесли квіти і не стримували сліз

Вшанувати пам'ять про колегу прийшли правоохоронці


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую