ye-logo.v1.2
19 Січня, 2020

Негода на Волочищині: місцева влада підраховує збитки

Андрій ЯЩИШЕН Суспільство 4410
Вода змила з полів ґрунт і понесла його на сільські дороги та подвір'я
Вода змила з полів ґрунт і понесла його на сільські дороги та подвір'я. Фото: facebook.com/andru.mayher

Найбільше збитків нанесли поверхневі води, які змили ґрунт з полів.

Як ми повідомляли раніше, через високий рівень опадів з берегів ненадовго вийшла одна з приток Збруча — річка Тарнарудка. Через що від затоплення 28 і 30 квітня постраждали Тарноруди Волочиського району. Також негода завдала збитків селам Постолівка та Зайчики.

За словами першого заступника голови Волочиської міської об’єднаної територіальної громади Олександра Васильченка, рівень води у Збручі фактично залишився без змін. Річка Тарнарудка розлилася через високий рівень опадів лише на кілька годин, а опісля повернулася до своїх берегів. Найбільше збитків завдала не річка, а поверхневий збіг води.

«Через особливості рельєфу дощова вода змила з багатьох гектарів полів ґрунт і понесла його на сільські дороги та подвір’я, які розташовані в низині, — розповідає Олександр Васильченко. — Наразі відомо, що людським оселям не було завдано серйозних збитків. Підтопило кілька будинків у Зайчиках. Зі спорудами, які мають міцний фундамент, все гаразд. Проте потрібно ще зачекати, щоб дізнатися, чи постраждали глиняні хати».

Як повідомив посадовець, найбільше збитків негода нанесла городині, яку вода змила з полів. Дісталося й інфраструктурі. Вже третій день у цих селах ліквідовують наслідки негоди — пробивають труби для водовідведення, техніка розчищає вулиці від ґрунту. Також від намулу потрібно очистити подвір’я місцевих жителів. В деяких дворах він сягає 50 сантиметрів. Проте це поки що важко зробити, бо багнюка й досі залишається надто рідкою.

Серйозних пошкоджень міг зазнати й міст у Зайчиках, з якого частково знесло асфальтне покриття. Наразі його цілісність обстежують працівники служби автомобільних доріг у Хмельницькій області.

«Сьогодні по дворах ходить бригада, яка оцінює збитки нанесені людям. Наприклад, якщо змило засаджений овочами город, ми описуємо його площу й висаджене там селянами. Наш міський голова вважає, що людям потрібно хоча б частково відшкодувати втрати. Можливо нам допоможе у цьому й область», — підсумував Олександр Васильченко.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую