ye-logo.v1.2
20 Січня, 2020

Провальні голосування в Раді та палаючі шини – підсумки дня

Володимир ГОРДИНСЬКИЙ Суспільство 3132
Верховна Рада України не внесла до порядку денного два законопроекти від Зеленського
Верховна Рада України не внесла до порядку денного два законопроекти від Зеленського. Фото: ілюстрація з president.gov.ua

Якими були новини 22 травня.

Позачергова сесія парламенту, суперечки навколо призначення, пожежа та «замінування» в Хмельницькому. Подібними подіями сьогодні, 22 травня, був наповнений медіапростір країни та Хмельниччини. Отож, традиційно коротко про деякі новини дня, що минає, у підсумках від сайту «Є».

Звісно, ТОП-темою середи була позачергова сесіях Верховної Ради України. На ній, зокрема, депутатам пропонували прийняти два законопроекти, які на розгляд виносив новообраний президент України Володимир Зеленський. Перший - про зміну виборчої системи для виборів народних депутатів, другий - щодо публічних закупівель під час виборчого процесу. Утім, парламент не підтримав ні той, ні інший. Їх навіть не вснели у порядок денний, оскільки вони не набрали необхідної кількості голосів.

За зміни виборчого законодавства, який передбачає запровадження пропорційної виборчої системи і зниження прохідного бар'єру до 3%, свої голоси віддали 92 обранці. Щодо обранців від Хмельниччини, то Олександр Ксенжук та Сергій Лабазюк натиснули кнопки «проти», а Андрій Шинькович та Олександр Герега – «утрималися». Віктор Бондар не голосував, а Роман Мацола, Володимир Мельниченко, Сергій Мельник були відсутніми під час голосування.

За внесення до порядку денного проекту щодо публічних закупівель під час виборів, 127 парламентарів натиснули «за». Серед них і Сергій Лабазюк. Ксенжук, Шинькович та Герега утрималися, а Бондар не голосував. Решта нардепів від Хмельниччини були відстуніми.

Згодом представник Президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що парламент порушив домовленості, які були досягнуті під час консультацій між Президентом, керівництвом Ради та лідерами фракцій та груп 21 травня. «Президент Володимир Зеленський чітко заявив у своїй програмі, що він «за» відкриті списки, «за» новий Виборчий кодекс. За результатами вчорашніх домовленостей було запропоноване конструктивне рішення – це зниження прохідного бар’єра до 3%, а також виключення мажоритарної системи виборів», – слова Стефанчука наводять на сайті Глави держави.

Провалені законпроекти і сесія закрита. А під її завісу спікер Андрій Парубій оголосив про створення в Раді міжфракційного депутатського об'єднання «Бізнес-варта». Співголовами цього об'єднання обрано народних депутатів України Івана Мірошниченка (нардеп-списочник від «Самопомочі», який 8 травня вийшов з цієї партії) та Сергія Лабазюка – преставника виборчого округу №188 (частина міста Хмельницького, Волочиський та Хмельницькі района)

Обговорювалася нині тема і призначення головою Адміністрації президента Андрія Богдана, якого називають адвокатом олігарха Коломойського. А саме те, що він не може очолювати АП, оскільки підпадає під закон про люстрацію. «Посада голови Адміністрації президента прямо вказана у частині 5 статті 2 закону, як така, щодо якої здійснюються заходи з очищення влади (люстрація)… Якщо хтось вважає люстраційний закон несправедливим, то це не звільняє його від обов’язку його виконувати. Люстрація була однією з перших вимог Революції Гідності, і Міністерство юстиції робило все для належного впровадження ухваленого закону», – написав у Facebook заступник міністра юстиції Андрій Пєтухов. У команді Зеленського наполягають, що призначення Богдана законне.

Ну, а сам Андрій Богдан припинив свою адвокатську діяльність у зв'язку з отриманням посади на Банковій. Про це він повідомив у Facebook, опублікувавши заяву до Ради адвокатів Києва: «У зв'язку з призначенням мене на посаду, яка не сумісна з адвокатською діяльністю, прошу зупинити дію моєї адвокатської діяльності та внести відповідну зміну до Єдиного реєстру адвокатів України».

У Хмельницькому також було «гаряче», але не в політичному житті, а повсякденному. На Проспекті Миру палав склад автомобільних покришок. Існувала загроза перекидання полум’я на суміжні будівлі, припарковані автомобілі та автозаправну станцію з бензином і скрапленим газом, розташовану на відстані 30 метрів від складів. Пожежу вдалося загасити.

А в іншому мікрорайоні міста – в Дубове, хмельничанка повідомила, що її сусід у стані алкогольного сп’яніння вигукував, що його квартира по вулиці Гастело, замінована. Оперативні служби вирушили за вказаною адресу. Вибухівки не знайшли.

Вже завтра, 23 травня, в Україні відзначатимуть День Героїв. Що запланували в обласному центрі, читайте в новині: «Як у Хмельницькому відзначатимуть День Героїв».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую