ye-logo.v1.2
14 Листопада, 2019

У Шепетівці відкрили дошку присвячену річниці Магдебурзького права

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 1127
День міста у Шепетівці розпочали з відкриття дошки присвяченій річниці Магдебурського права
День міста у Шепетівці розпочали з відкриття дошки присвяченій річниці Магдебурського права. Фото: denzadnem.com.ua

Місто святкує день народження

Сьогодні, 9 червня, у Шепетівці урочисто відкрили пам’ятну дошку приурочену до 400-річчя отримання містом Магдебурського права. Як пише видання «День за днем» встановили її на фасаді Шепетівської міської ради праворуч.

«У 1619 році місто Шепетівка отримало Магдебурське право. Головним органом самоврядування став магістрат, котрий слідкував за благоустроєм, регулюванням цін на продукти, слідкування за чистотою та порядком у місті. Магістрат мав правні книги — збірники законів, та печатку з міським гербом. До його складу входили упорядники, старші та молодші. Щодо прав жителів, то вони могли будувати будинки для магістрату і мали дозвіл на тримання трубача. Доходи надходили поступово у міську скриню, ключ від неї зберігав бурмістр», - йдеться у повідомленні.

На сьогоднішнє відкриття завітали іноземні гості, місцеві мешканці, посадовці. Честь відкрити пам'ятну дошку з нагоди річниці отримання містом Магдебурського права надали міському голові Михайлу Полодюку.

«Крім того, викладачі Дитячої художньої школи написали серію картин, присвячених історії Шепетівки. Їх також експонували для відвідувачів урочистостей. Таким чином городяни та гості свята мають чудову нагоду на власні очі побачити, як виглядала Шепетівка сотні років тому», - написало «День за днем».

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую