ye-logo.v1.2
18 Лютого, 2020

Екологи розповіли про перші результати досліджень Південного Бугу і Плоскої

Суспільство 2470
Через загибель риби екологи перевіряють Плоску
Через загибель риби екологи перевіряють Плоску. Фото: з фейсбуку Андрія Овчарука

У більшості відібраних проб рівень кисню нижчий норми.

Спеціалісти Держекоінспекції області відібрали проби поверхневих вод річки Південний Буг для проведення дослідження у 13 місцях - від Чорного Острова до Летичева. Окрім того, у зв’язку з повідомленням про загибель малька риби були відібрані проби води з річки Плоска у Хмельницькому. Про це кореспонденту сайту "Є" повідомила начальник відділу організаційно аналітичної діяльності та зв’язків з громадськістю Держекоінспекції області Наталія Сологуб.

«За результатами візуального спостереження стану поверхневих вод річки Південний Буг було виявлено, що вода злегка жовтуватого відтінку, без яскраво вираженого запаху. З 13 проб у більшості спостерігається рівень кисню нижчий від норми. Також воду із заниженим вмістом кисню показали проби з річки Плоска. При нормі 4 міліграми на кубічний сантиметр зафіксований рівень кисню 1,9. І саме це могло спричинити загибель риби», - коментує Наталія Сологуб.

І додає, що занижений рівень кисню спостерігається саме в літній період у зв’язку з тим, що відбувається цвітіння зелених водоростей. Вони забирають в себе кисень з води, який потрібен для самоочищення водойми.

Далі відібрані проби відправили на інструментально-лабараторний аналіз. Його результати покажуть, чи є у воді хімічне забруднення. Його наявність вкаже саме на зовнішнє забруднення поверхневих вод підприємствами та домогосподарствами.

Читайте також: Епідеміологи перевірили воду в Дністрі на придатність для купання

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую