ye-logo.v1.2

Адаптація дитини до дитячого садочка: поради психолога

Суспільство 4630
В жодному разі не обговорюйте при дитині незадоволення дошкільним закладом
В жодному разі не обговорюйте при дитині незадоволення дошкільним закладом. Фото: learning.ua

Період адаптації залежить від темпераменту дитини та від умов, в яких вона виховувалась.

У всіх дітей різна поведінка при перших відвідинах дитячого садочку. Одні діти впевнені, йдуть на контакт із дітьми й дорослими, інші – менш упевнені, більше спостерігають, деякі – виявляють небажання йти в групу, бояться відійти від батьків та голосно плачуть. За словами психологині Тетяни Матвійчук, адаптація залежить від темпераменту дитини та від умов, в яких вона виховувалась. Наприклад, чим вужче коло спілкування в дитини, тим менше в неї розвинуті комунікативні навички. Тому, потрапивши у садочок, дитину може лякати незвична для неї велика кількість інших дітей. Як результат, вона сприймає це як щось неприйнятне, бо в неї ще немає потрібного досвіду. Тому дитина може довго плакати, не відпускати маму, не звертати увагу на нові іграшки і можливості. Це доволі травматична ситуація для дитини і для батьків.

Тому в період адаптації до садочка психологиня радить:

Говорити з дитиною про садочок. Розповідати що там дітки роблять, що там є корисного, Можна для дитини підібрати тематичні мультфільми. Це потрібно, щоб дитина мала уявлення що її очікує.

Зробити підготовку до садочка подією для дитини. Наприклад, разом обрати одяг, взуття або олівці чи іграшки. Супроводжуючи вибір поясненнями, як це знадобиться.

Познайомити дитину з тим, що її буде оточувати. Тобто показати і розказати дитині куди вона піде і що буде робити. Для цього можна прогулятись з дитиною до садочка в який вона піде. Погратись на дитячому майданчику, роздивитись що там є, пояснити дитині, що тут вона буде проводити час з іншими дітками.

Починати з декількох годин. Тобто не залишати дитину на цілий день одразу. Тому, що дитина від народження проводила весь час з батьками і в неї немає досвіду бути окремо від мами чи рідних довгий період. Психологиня радить починати з двох-трьох годин і поступово збільшувати час перебування дитини у садочку. Можна навіть влаштувати невелике свято першого дня у садочку для дитини. Але не робити це традицією, бо надалі діти можуть маніпулювати.

Дитина має орієнтуватись. В цьому віці діти не розрізняють час, тому необхідно пояснити дитині коли її заберуть зрозумілими для неї образами. Наприклад, що спочатку дитина пограєтся з дітками, потім пообідає, поспить у садочку, а тоді за нею прийдуть. Це потрібно для того, аби дитина не відчула себе покинутою і була впевнена, що її заберуть коли пообіцяли.

В жодному разі не обговорювати при дитині незадоволення дошкільним закладом. Це може вплинути на сприйняття дитини і затягнути адаптаційний період.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую