ye-logo.v1.2
14 Серпня, 2020

Загибель риби на Збручі: що показали аналізи води

Суспільство 2570
Дослідження показали, що риба загинула не через хвороби
Дослідження показали, що риба загинула не через хвороби. Фото: novorosinform.org

Аміак перевищує допустимий рівень в 40 разів.

На початку серпня на річці Збруч поблизу села П’ятничани Чемеровецького району Хмельницький рибоохоронний патруль зафіксував факт масової загибелі риби. Тоді ж працівники Чемеровецького райуправління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області відібрали проби води та водні біоресурси для проведення лабораторних досліджень. Наразі результати вже відомі.

«Дослідження показали, що загибель риби – не через хвороби. Також вже маємо результати проб води. Виявлені деякі невідповідності. Зокрема, не відповідає вимогам рівень pH, сірководню, аміак перевищує допустимий рівень в 40 разів. Такі результати проб води можуть бути і як через промислове забруднення, і через природні процеси, застій води. Але оскільки там є течія, можливо, такі результати – результат скидів або змивів з полів. Це вже з’ясовуватимуть екологи», - розповіли у відділі організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Наразі факт загибелі риби розслідують правоохоронці та екоінспекція Тернопільської області. Вони мають встановити, чи причетні підприємства із сусідньої з нашою області, які розташовані неподалік місця зафіксованого факту загибелі риби, до забруднення Збруча. Про це повідомили в Державній екологічній інспекції в Хмельницькій області.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую