ye-logo.v1.2

Російські спецслужби намагалися завербувати мешканця Хмельниччини

Суспільство 2383
Зв
Зв'язок з куратором чоловік мав підтримувати через телефонний додаток. Фото: ілюстративне 24tv.ua

Чоловіка залякали, погрожуючи кримінальним переслідуванням.

Контррозвідка Служби Безпеки України повідомляє про спробу вербування хмельничанина спецслужбами Російської Федерації.

Як повідомляє пресцентр Служби Безпеки України, оперативники встановили, що у травні 2019 року під час перетину державного кордону на КПП «Новоазовськ» мешканця Хмельниччини затримали представники Прикордонної служби ФСБ РФ. Погрожуючи кримінальним переслідуванням за надумані правопорушення, представники іноземної спецслужби змусили нашого співвітчизника погодитися на конфіденційне співробітництво.

«Чоловік під тиском підписав згоду на співпрацю з органами ФСБ РФ, отримав псевдонім та інструкції. Зв'язок з куратором мав підтримувати через телефонний додаток. Йому наказали збирати персональну та службову інформацію про співробітників Управління СБУ у Хмельницькій області та про місця дислокації військових об’єктів у регіоні», - зазначають в СБУ.

Проте, повернувшись додому, він проігнорував завдання, звернувся до СБУ і детально розповів про всі обставини свого вербування й отримані доручення.

Як зазначають в СБУ, у цій справі відбувся суд.

«Хмельницький міськрайонний суд врахував те, що громадянин України не виконав злочинного завдання іноземних спецслужб і добровільно заявив органам державної влади про свій зв'язок з ними та отримане завдання, і звільнив його від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України», зазначають в пресцентрі Служби Безпеки України.

До теми: Хмельничанка, яка планувала теракт за вказівкою ФСБ, проведе шість років у тюрмі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую