ye-logo.v1.2

Хмельничанка, яка планувала теракт за вказівкою ФСБ, проведе шість років у тюрмі

Кримінал 3902
Російські спецслужби планували теракт, для втілення якого завербували мешканку Хмельницького
Російські спецслужби планували теракт, для втілення якого завербували мешканку Хмельницького. Фото: фото з сайту СБУ

Судом доведено, що з початку 2017 року жінка співпрацювала зі співробітником ФСБ Росії.

Ще 6 квітня минулого року оперативники Управління СБ України в Хмельницькій області на одеському автовокзалі затримали хмельничанку, в якої вилучили вибуховий пристрій. Тоді ж заявили: «Російські спецслужби планували теракт, для втілення якого завербували мешканку Хмельницького».

Хмельничанку обвинуватили за декількома статтями Кримінального кодексу України і нещодавно їй винесли вирок. Як повідомляє «Главком», Хмельницький міськрайонний суд визнав винною машиніста вакумно-пакувальної машини ТОВ «Проскурів-Агро» (Хмельницький) Надію Березюк за рядом кримінальних статей (частини 2 статті 110, частини 2 статті 28, частини 1 статті 263, частини 1 статті 111, частини 1 статті 14, частини 2 статті 258, частини 2 статті 201 Кримінального Кодексу України) і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 6 років без конфіскації майна.

«Спочатку обвинувачена адмініструвала групу «Не дадим нас уничтожить!» у соцмережі «Одноклассники», де створювала та розміщувала пропагандистську інформацію з метою виправдання агресії Росії проти України, підтримки сепаратистських, терористичних формувань та рухів, які діють на території Луганської та Донецької областей України», - йдеться у повідомленні.

Згодом за вказівкою співробітника ФСБ, який тримав зв’язок через соцмережі, Березюк здійснила фотозйомку будинку військовослужбовця 8 полку спеціального призначення (в/ч дислокується у Хмельницькому).

Крім цього, обвинувачена намагалася налагодити контакти з військовослужбовцями 19 ракетної бригади та 8 полком спеціального призначення та працівниками Шепетівського ремонтного заводу з метою підривної діяльності проти України. Зокрема, провела розмову зі своїм знайомим, який служив у 8 полку спецпризнання, який їй відповів відмовою у співпраці.

Також Березюк на прохання російського вербувальника збирала інформацію щодо проведення так званого «третього майдану», а саме: щодо кількості людей на мітингах, аналізу складу учасників, вимог мітингувальників, переліку організацій учасників мітингів та лідерів мітингів.

На початку березня 2017 року хмельничанка надала згоду співробітнику ФСБ Росії на допомогу провести підриви військовослужбовців 8 полку спеціального призначення шляхом отримання вибухівки і передачі її виконавцям підриву. Для цього вона вирушила в Одесу, щоб отримати посилку з вибуховим пристроєм, який приїхав рейсовим автобусом із Тирасполя (Молдова). Російський куратор переслав на банківську картку Березюк 1500 гривень, які витратилися на дорогу та придбання мобільного телефону.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую