ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Випросили ще: як село Лисець «озеленило» і сусідів, і місто Дунаївці

Суспільство 4327
Зелену зону облаштовували усім гуртом
Зелену зону облаштовували усім гуртом. Фото: автора

Цими вихідними понад сотня людей висаджували декоративні рослини у селі Лисець.

Близько 600 декоративних рослин і понад 100 жителів Дунаєвецької громади – за декілька годин на одному із пагорбів поблизу водоспаду Бурбун з’явилася зона відпочинку. Місцеві кажуть, це буде нова локація, де вже з наступного року можна буде не лише відпочити в тіні дорогою до водоспаду, але й влаштувати пікнік і навіть фотосесію. Адже декоративні рослини – це і багаторічні кущі, які квітнуть різними кольорами і тривалий час, і дерева - як хвойні, так і листкові.

«Спеціального якогось візерунку чи логіки у висадженні дерев не було. Я просто згрупував усі рослини так, щоб в різні пори року і в різний час було гарно! Це по-перше. По-друге, щоб через деякий час, коли усі рослини доростуть до своєї натуральної величини, вони формували маленькі відокремленні одна від одної локації для відпочинку. Усі дерева з розсадника приведені із достатньою кількістю землі і розвиненою кореневою системою, тому загрози, що якесь не приживеться, майже немає», – пояснює представники фірми-розсадника Арно Кортлеве, яка на замовлення Королівства Нідерландів доставила рослини у Лисець.

Дерева висаджували і дорослі, і малі.

Як зазначила начальник управління культури Дунаєвецької громади Алла Бец, ідея облаштування зони відпочинку в туристичних локаціях громади настільки їх "запалила", що вони вирішили відразу домовитися із представниками фірми-розсадника про наступну локацію.

«Ми дуже хочемо ще облагородити іншу, не меш цікаву локацію у нашій громаді, – місце навколо джерела і купелі «Томашева криничка» у селі Сокілець. Це дуже гарна локація, де відпочивають і місцеві, і туристи. Попередньо ми вже домовилися про те, що нам привезуть декоративні рослини для цієї справи. Також маємо попередні домовленості про те, що й частину саджанців презентують для міста, але поки про конкретні місця, суми і все решту говорити зарано», – каже Алла Бец.

Одні копали ямки і саджали дерева, інші - носили воду і поливали саджанці.

За її словами, декілька видів саджанців «перепало» і для станції юних натуралістів, які займаються вирощуванням декоративних видів рослин.

Нагадаємо, облаштування зони відпочинку в Лисці стало можливим завдяки участі громади у проєкті «Неймовірні села України-2019».

Саджанці розмістили таким чином, щоб через деякий час сформувалися окремі оази для відпочинку.

.

Поблизу водосподу висадили як низькорослі кущі, так і сосни, яким уже декілька років.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую