ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельницький розраховує об’єднатися з Давидківцями наступного року

Суспільство 2818
Проєкт рішення про погодження об
Проєкт рішення про погодження об'єднання обласного центру й Давидківців винесуть на найближчу сесію Хмельницької міської ради. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Міський голова Олександр Симчишин вважає, що виграють обидві сторони.

На найближчу сесію Хмельницької міської ради буде винесено проєкт рішення «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад». Проголосувавши за нього, місцеві депутати погодять утворення об’єднаної територіальної громади, до складу якої увійдуть обласний центр і село Давидківці. Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розповів кореспондентам сайту «Є» про тривалість цього процесу, вигоди та перспективи утворення ОТГ з іншими населеними пунктами.

«Звісно, таке об’єднання не передбачене перспективним планом, але до нього, як і раніше, можна внести зміни. Це може зробити Хмельницька обласна рада, далі їх затвердить Кабмін. Ми розуміємо, що це довгий процес, але таким є спільне бажання Хмельницького та Давидківців. Цього року ми не встигнемо створити ОТГ, проте розраховуємо зробити це у 2020-му. Конкретні дати поки що неможливо визначити», — розповів Олександр Симчишин.

За його словами, після звернення депутатів Давидковецької сільської ради щодо можливості утворення ОТГ, хмельницька влада запустила публічні обговорення. Реакція жителів міста була не надто активна, проте більшість з опитаних позитивно відгукнулася про об’єднання. Наразі вже готово проєкт рішення, який мають розглянути місцеві депутати. Загалом для об’єднання в ОТГ необхідні позитивні рішення Хмельницької міської, Давидковецької сільської та обласної рад.

«Об’єднання Хмельницького та Давидківців — це однозначно шлюб за взаємною вигодою. Створення ОТГ інтегрує село в міську інфраструктуру. Наприклад, поблизу Давидківців плануємо побудувати індустріальний парк. Для їх жителів це перспектива нових робочих місць. Крім того, можливо в той бік продовжуватимемо рухати промислову зону, а також будемо розвивати інші соціально-економічні сфери», — підкреслив Олександр Симчишин.

За його словами, наразі в Давидківцях працює школа й будується дитячий садочок. Попередньо Хмельницький може відкрити там філію музичної школи.

Також очільник обласного центру пояснив, що Хмельницький від об’єднання отримає вигоду в перспективі наступних п’яти-десяти років. Місто наразі обмежене своєю площею. Якщо воно хоче розвиватися економічно, то повинне мати перспективи територіального розширення на десятиліття.

«Крім Давидківців, до нас з подібними пропозиціями зверталися лише ініціативні групи жителів сусідніх сіл. Поки не можу називати конкретних назв цих населених пунктів, адже не маємо реакції місцевої влади», — зазначає Олександр Симчишин.

Нагадаємо, за перспективним планом формування територій громад Давидківці мали б об’єднуватися в ОТГ з Копистином. Проте давидківчани відмовилися від цього. Голова сільської ради Олександр Ланкевич пояснив, що території суміжні, але транспортна інфраструктура між селами не розвинена.

«Натомість маємо гарне транспортне сполучення з Хмельницьким. Крім того, 80 відсотків працездатного населення має роботу в обласному центрі», — зазначив Олександр Ланкевич.

Проте керівник хмельницького Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Яцковський зазначав, що таке об’єднання може відбутися, але не найближчим часом через юридичні нюанси. Зокрема, чинне законодавство вказує, що добровільне приєднання до міст обласного значення має відбуватися в межах затвердженого перспективного плану.

Читайте також: Плюс одна громада: Уряд визнав спроможною ще одну ОТГ Хмельниччини

Коментарі:

Віталій Українець 25.10.2019 19:21

Де Давидківці ,а де Л.Гринівці. Симчишин не спромігся подолати мафію що б приеднати Гринівці які знаходяться за міськими городами?

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую