ye-logo.v1.2

Не за планом: як швидко Хмельницький та Давидківці зможуть об’єднатися в ОТГ

Суспільство 4287
В Давидківцях кажуть, що всі дороги з села ведуть до Хмельницького
В Давидківцях кажуть, що всі дороги з села ведуть до Хмельницького. Фото: wikimapia.org

Одне з сіл хоче створити об’єднану громаду з обласним центром.

Міський голова Хмельницького Олександр Симчишин ініціював громадське обговорення пропозиції щодо добровільного об’єднання територіальних громад міста Хмельницького та села Давидківці у Хмельницьку міську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у місті Хмельницькому. Відповідне розпорядження з’явилося на сайті Хмельницької міської ради. Як зазначається в документі, створення такої ОТГ матиме чимало «плюсів» в розвитку обох населених пунктів. Як зазначає в розпорядженні міський голова Олександр Симчишин, результати такого громадського обговорення обіцяють оприлюднити до 18 жовтня.

У Давидківцях ідею об’єднання не лише підтримують, а й кажуть, стали її ініціаторами. І мають надію, що відбудеться воно вже найближчим часом. Голова сільської ради Олександр Ланкевич розповідає, що відповідне рішення про бажання об’єднатися з Хмельницьким прийняли на сесії сільської ради ще в середині червня.

«Ми знали ще раніше, що Хмельницький не проти такого об’єднання, але йшли до цього досить довго. Спочатку були наміри створити ОТГ з селами Бахматівці, Пархомівці, Пирогівці, Прибузьке з центром в Давидківцях. Однак, цей задум не реалізували, адже деякі села від цієї ідеї відмовилися», - каже Олександр Ланкевич.

За перспективним планом формування територій громад, який затверджений Хмельницькою обласною радою, Давидківці мали б об’єднуватися в ОТГ з Копистином. Однак, давидківчани таку перспективу відкинули одразу.

«Ми хоч і маємо суміжні межі, але транспортна інфраструктура між нашими селами абсолютно не розвинена. Дістатися з Давидковець до Копистина можна лише на власній автівці або ж транзитним транспортом. Тоді як з Хмельницьким у нашого села гарне транспортне сполучення. Як кажуть, всі дороги від нас ведуть до Хмельницького. Окрім того, 80 відсотків працюючих мешканців Давидковець, мають роботу саме в обласному центрі. Тож, спираючись на думки мешканців про бажання чи небажання об’єднуватися з Хмельницьким, чули в переважній більшості «за». Окрім того, на території нашої сільської маємо і дачним масив, власники ділянок якого, також виступають за доцільність такого об’єднання», - розповідає сільський голова.

«Плюси» та «мінуси» такого об’єднання, зазначає Олександр Ланкевич, громада також обговорювала.

«Реформи – це звісно ж «плюс», у них ми вбачаємо розвиток громади. Гадаємо, залучення дотацій та субвенцій з державного бюджету допоможуть покращити в селі і сферу освіти, і медицини, позитивно вплине на спільну інфраструктуру міста і села».

З «мінусів», каже, звісно ж, сільчани мають побоювання, щоб потреби села не залишалися осторонь і місто завжди рахувалося з думкою мешканців Давидковець.

Читайте також: На Хмельниччині створили п'ятдесяту об'єднану громаду.

Сергій Яцковський, керівник хмельницького Центру розвитку місцевого самоврядування, погоджується, що розширюватися Хмельницькому потрібно і вже давно. Але є певні процедури, які не дозволять зробити це швидко.

«Таке об’єднання може відбутися, але не найближчим часом. Адже існує низка юридичних моментів. Згідно з законом, добровільне приєднання до міст обласного значення має відбуватися в межах затвердженого перспективного плану. Якщо ж йдеться про території, які за межами цього плану, то має відбутися процедура місцевих перевиборів, а не просто довибори. Оскільки сьогодні все частіше з'являється інформація про те, що місцеві вибори можуть відбутися у квітні 2020-го року, то є великий сумнів, що незадовго до них ЦВК призначить нові вибори, пов’язані з об’єднанням в ОТГ Хмельницького та Давидковець. Тому на швидке об’єднання сподіватися не варто. Звісно, законодавством дозволено внести зміни в перспективний план, але в такому випадку також потрібен час: має бути подання від облдержадміністрації, яке схвалить обласна рада, затвердить Кабмін... З досвіду, ця процедура займає декілька місяців. А час тут важливий - для того, щоб ця потенційна ОТГ була включена в державний бюджет України. Адже питання не лише в тому, щоб створити ОТГ, а й в тому, щоб в держбюджеті були передбачені міжбюджетні відносини на дві громади», - зазначає Сергій Яцковський.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую