ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Землетрус в Україні: правда чи фейк?

Суспільство 12107
За словами науковця, час виникнення великого землетрусу передбачити не можна
За словами науковця, час виникнення великого землетрусу передбачити не можна. Фото: stock.adobe.com

Інформація про руйнівні підземні поштовхи наробила переполоху.

Інформація про те, що в Україні найближчим часом очікується потужний землетрус, опублікована низкою засобів масової інформації, наробила справжнього переполоху і серед українців, і, власне, хмельничан. У соцмережах не лише обговорюють можливі катаклізми та наслідки потужних підземних поштовхів, а й готуються до них, збираючи найнеобхідніші речі у так звані тривожні рюкзаки. Так, в оприлюдненій багатьма ЗМІ інформації начебто йшлося про те, що Олександр Кендзера з Інституту геофізики НАН України, спрогнозував, що вже найближчим часом може статися досить сильний землетрус і людям потрібно бути готовими до підземних поштовхів. Що в цьому правда, а що вигадка, сайт «Є» вирішив дізнатися безпосередньо в науковця, чиє прізвище згадують в інформації.

«Насправді, це фейкова інформація, - розповів сайту «Є», Олександр Кендзера, заступник директора з наукової роботи Інституту геофізики, член-кореспондент Національної Академії Наук України (сейсмологія). – Інформації про те, що Україну найближчим часом очікує землетрус, я не озвучував. Так, в одному з інтерв’ю йшлося про те, що Закарпаття – сейсмічно активний регіон, в якому магнітуда землетрусу може досягати 7-ми балів. З огляду на це дійсно, землетрус можливий, але це не означає, що він зараз таки відбудеться. Так само неправильно робити висновки, що якщо 100 років не було землетрусу, то його от-от слід очікувати. Це абсолютно невірно. Ніхто з науковців, які працюють в цьому напрямку, наразі не вважає, що землетруси відбуваються за розкладом. Вони є випадковими подіями, і виникають лише тоді, коли створюються певні умови для цього».

За словами науковця, час виникнення великого землетрусу, передбачити не можна.

«Так, можна говорити, що відбуваються зміни у напружено-деформованому стані геологічного середовища, але це не означає наближення землетрусу. Тож те, що найближчим часом Україну очікують потужні підземні поштовхи – абсолютно неправдива інформація. Принаймні, я такої інформації не озвучував», - зазначає Олександр Володимирович.

І навіть якщо землетрус таки колись станеться, за словами науковця, максимум, що може очікувати Хмельниччину, - це поштовхи, магнітудою 7 балів. Але додає, що це дуже рідкісні землетруси, які відбуваються раз на… 5 тисяч років. І звісно ж, до них потрібно готуватися. Передусім, дотримуючись державних будівельних норм при зведенні будинків.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую