ye-logo.v1.2

Хто і до кого: Хмельницька ОДА оприлюднила оновлений план поділу краю на громади (ОНОВЛЕНО)

Суспільство 20860
Презентований проект - попередній, у нього ще вноситимуть корективи
Презентований проект - попередній, у нього ще вноситимуть корективи. Фото: автора

До нього ще вноситимуть корективи.

Сьогодні, 21 листопада, в Хмельницькій облдержадміністрації презентували проєкт системи адміністративно-територіального устрою області. Через зміну критеріїв спроможності громад, чинний і затверджений раніше перспективний план мають оновити. Над цим працювали управлінці деякий час з очільниками громад під час спецкомісій. Сьогоднішня презентація — результат обговорень, на оприлюднення якої запросили не тільки голів громад, а й народних депутатів. 

«Всім сільським радам ми запропонували надати до 26 листопада на засідання робочої групи рішення сесій своїх рад, або листи про наміри цих сільських рад утворити об’єднану громаду або приєднатись до існуючої. Оскільки 29 листопада ми маємо сформувати і надати план-пропозицію на розгляд Кабінету Міністрів України», - зазначила начальниця управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Віра Бригадир.

За її словами, згідно наразі розробленого адміністрацією плану, змін не зазначають громади у Білогірському, Городоцькому, Летичівському, Новоушицькому, Славутському, Старосинявському та Ярмолинецькому районах. Щодо решти - ідуть перемовини.

«Віньковецький район єдиний за чотири роки не створив жодної ОТГ. Тільки нарада, що відбулась тиждень тому, змусила розворушитись і з'явились заяви, що там хочуть створити Зіньківську об’єднану територіальну громаду. Щодо Волочиського району, то наразі поза межами громад знаходиться 5 сільських рад. За результатами обговорень, Купільській сільській раді пропонуємо відійти до Війтовецької громади, а всім іншим до Волочиської міської громади. Деражнянський район складатиметься із Вовковинецької селищної та Деражнянської міської громад. До Вовковинець пропонуємо доєднатись Згароцькій раді», - каже Віра Іванівна.

Начальниця додає, що Дунаєвецький район повністю покритий громадами. Пропонувалось Маківську громаду віднести до Гуменецької, однак Маків висловив негативне ставлення до цієї ідеї, тому залишиться самостійною громадою. До Гуменецької громади Кам'янець-Подільського району, згідно із висловленим бажанням обох сторін, пропонують віднести територію Циківської сільської ради Чемеровецького району.

«Ізяславський район складатиметься із Плужненської сільської та Ізяславської міської громад. Крім того, на території району є новоутворена Сахновецька громада, до складу якої увійшли три сільських ради. Таке утворення громади не передбачено у нас в перспективному плані, оскільки у ній, згідно із Методикою, немає 250 дітей шкільного віку і 100 дітей дошкільного. Також дві сільських ради району не знають куди вони відійдуть, тому до 26 листопада чекаємо пропозицій», - зазначила Віра Бригадир.

Пропозиції щодо утворення звучали після презентації
Народні депутати прийшли на обговорення

Щодо Кам'янець-Подільського району, то обговорювалось об'єднання Китайгородської зі Слобідсько-Кульчієвецькою громадою, бо одна з них має низький рівень платоспроможності, а інша – недостатню кількість учнів. Після проведення перемов, Китайгородській громаді запропоновано приєднати до них ще дві сільські ради, котрі поки ні з ким не об’єднались. Якщо це відбудеться, то Китайгородська сільська ОТГ залишиться самостійною. Кам'янець-Подільська міська громада пропонує приєднати до них села Залісся 1, Кам'янське.

«Красилівський район має дві громади – Красилівську міську та Антонінську селищну, однак утворена ще одна – Заслучненська. Ми запропонували Великозозулинецькій і Котюржинецькій сільським радам приєднатись до Заслучного. Якщо цього не буде, то Заслучненську ОТГ приєднають до Красилова. Щодо Полонщини, то звучали пропозиції об’єднати Полонську і Понінківську громади. Однак, остання дуже просить залишити їх окремо, наполягає на тому що вони виправляться», - стверджує начальниця управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації.

Доопрацювання потребують утворення громад у Старокостянтинівському та Теофіпольському районах. У Чемеровецькому районі ОДА пропонує залишити Закупнянську селищну, Гуківську сільську, Чемеровецьку селищну громади. У Шепетівському районі Ленковецька громада залишиться самостійною. Судилківській сільській громаді пропонували приєднатись до Шепетівки, але вони не погодились, тому їй рекомендують приєднати до себе село Михайлючка. Також було утворено Плесенську сільську громаду, однак її в перспективному плані облдержадміністрації немає і її можуть приєднати до нинішнього райцентру.

«Щодо Хмельницького району, то є рішення Малиницької, Скаржинецької, Баламутівської сільських рад про приєднання до Розсошанської громади. Шаровечка пропонує залишити її самостійною. Водночас, Хмельницька міськрада надіслала лист, що не погоджується із запропонованим перспективним паном, але, на жаль, не готова досі дати свої пропозиції. Тому ми пропонуємо залишити Лісовогринівецьку, Гвардійську, Чорноострівську, Олешинську Копистинську громади в тих межах, як по перспективному плану. Шаровечці запропонували надати рішення ради щодо наміру Водичок об’єднатися», - розповідає Віра Іванівна.

Як зазначив тимчасово виконувач обов’язки голови Хмельницької ОДА Володимир Кальніченко, по Хмельницькому району питання залишається відкритим. Хмельницькій міській раді запропонували провести перемовини з Давидківцями, Бахматівцями, Пирогівцями й Копистином щодо об'єднання в міську громаду.

До теми: Як може виглядати область за оновленим перспективним планом

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую