ye-logo.v1.2

Поділ Хмельниччини на громади: як може виглядати область за оновленим перспективним планом

Суспільство 24081

Презентували перспективний план, розроблений робочою групою при ОДА.

Сьогодні, 29 листопада, громадськості показали попередній оновлений перспективний план поділу Хмельницької області на громади у 2021 році. Понад два тижні робоча група при облдержадміністрації заслуховувала пропозиції представників громад з пропозиціями і побажаннями про об’єднання їх з тим чи іншим населеним пунктом. Наразі документ сформований і незабаром його направлять на розгляд Кабінету Міністрів. Там план або затвердять так як пропонує робоча група ОДА, або з внесенням міністерських коректив.

«Зараз діє перспективний план Хмельницької області, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів 28 листопада 2018 року. Однак, відповідно до Методичних рекомендацій, згідно із якими визначалася можливість і спроможність утворення громад, – його змінили. Тому було доручення прем'єр-міністра України всім ОДА і робочим групам, які були при них створені, розробити новий проєкт перспективного плану Хмельницької області відповідно до нових рекомендацій», - розповідає член міжвідомчої робочої групи з розробки перспективного плану Сергій Яцковський.

За його словами, згідно із пропонованим ОДА перспективним планом, в області на 2021 рік має бути створено 58 громад, замість 62-х, які мали бути створені згідно з затвердженим перспективним планом КабМіном наприкінці минулого року і який чинний наразі. Сергій Віталійович додає, що разом з тим, діє закон про добровільне об'єднання громад. Наявність чи створення перспективного плану не означає, що громада не має прав об'єднуватись з іншою або створювати нову. Все в руках людей.

Презентація оновленого перспективного плану з картами ОТГ, які ви можете переглянути (всього 18 слайдів).

«У Білогірському районі пропонуємо створити дві громади – Ямпільську і Білогірську селищні ОТГ. Віньковецький район – Зіньківська сільська і Віньковецька селищна громади. У Теофіпольському районі - Теофіпольську селищну. На попередньому плані там ще була Базалійська селищна ОТГ, яка, на жаль, за чотири роки так і не спромоглася створитись», - каже Сергій Віталійович.

У Волочиському районі в чинний перспективний план (затверджений наприкінці 2018 року і який буде актуальним до кінця 2020) вносять дві зміни. Новогреблівська сільська рада попередньо мала входити до Базалійської ОТГ, але остання не створювалась, тому мешканці вирішили піти до Волочиська. Купельська сільська рада за попереднім перспективним планом відходила до Волочиська, але у новому проєкті буде відноситься до Війтівець.

«Ніяких змін не передбачаємо у Городоцькому районі – Городоцька міська і Сатанівська селищна ОТГ. Чотири сільських ради в районі не приєднались (на карті заштриховані), але вони відійдуть до Сатанова. На Деражнянщині діятиме чинний перспективний план, до нього вноситься лише одна зміна — Згароцька сільська рада відійде до Вовковинецької селищної громади. Дуєвецький район залишається без змін, таким як він був затверджений у 2018 році», - пояснює Сергій Яцковський.

На Ізяславщині пропонують залишити дві громади – Плужненську сільську та Ізяславську міську ОТГ. Однак 22 грудня мають відбутися перші вибори у нещодавно створеній Сахновецькій сільській громаді, яку КабМін визнав неспроможною. Тож ще увесь 2020 вона існуватиме і працюватиме.

Кам'янець-Подільський район складатиметься зі Староушицької селищної, Китайгородської, Гуменецької, Орининської, Слобідко-Кульчієвецької, Жванецької сільських та Кам'янець-Подільської міської ОТГ. До Орининської громади приєднають Кудіївецьку сільську раду і Залісся Перше. До Жванецької громади віднесуть Слобідку-Рихтівську і Завалійки, які подали відповідне рішення про бажання приєднатися.

«Кам'янець-Подільська громада — це Рихта, Довжок, Кам'янка, Зіньків. На старому перспективному плані є Колибаївська ОТГ. Робоча група проголосувала за її приєднання до міської громади. Однак є звернення Колибаївки до КабМіну залишити їх самостійною. За ним і буде рішення», - розповідає Сергій Яцковський.

У Красилівському районі — Антонівська селищна ОТГ і Красилівська міська ОТГ. Росолівецька сільська рада дала рішення про приєднання до Старокостянтинівської міської ОТГ. У перспективі на 2021 рік Заслучненської сільської ОТГ немає, але вибори призначені 22 грудня там відбудуться й увесь наступний рік громада функціонуватиме.

Новоушицький район — це одна громада в межах району, як це було передбачено ще з 2015 року. Наразі там не приєдналося лише 3 сільських ради. Полонський район – залишається Понінківська селищна і Полонська міська громади. У Славутському районі територія повністю покрита громадами, їх шість - усі вони відповідають новим критеріям, тому змін ніяких не буде.

«На карті Старокостянтинівського району до цього часу було дві громади – Старокостянтинівська міська і Староостропільська сільська. Створилась Сахновецька сільська громада, крім того подані рішення Самчиківської і Ладигівської сільських рад щодо приєднання до Сахновець. Також є рішення Миролюбненської сільської громади, а там 5 сільських рад, про створення окремої об’єднаної громади», - зазначає Сергій Віталійович.

За його словами, на чинному перспективному плані Чемеровецький район має три громади. у новий внесено лише одну зміну — Гусятинську сільську раду, яка раніше була у складі Чемеровецької селищного ОТГ, зараз віднесено до Закупнянської селищної ОТГ.

На Шепетівщині буде п’ять громади — Судилківська, Ланьковецька Грицівська, Михайлюцька і Шепетівська міська ОТГ. Нещодавно сільські ради Пліщина та Плесної утворили громаду і та 22 грудня вибори, однак їх не визнали спроможними.

Без змін на перспективному плані 2021 року залишиться Летичівщина – Меджибізька та Летичівська селищні громади. У Старосинявському районі – Старосинявська селищна. У Ярмолинецькому районі — Ярмолинецька селищна і Солобковецька сільська об’єднані територіальні громади.

Щодо Хмельницького району, то, Сергій Віталійович каже, Чорноострівська, Гвардійська і Лісовогринівецька ОТГ залишаються без змін. Є також рішення Баламутівської селищної ОТГ, Михайлівської та Скаржинецької сільських рад Ярмолинецького району про приєднання до Розсошанської сільської ОТГ. Шаровечківську й Олешинську сільські ОТГ пропонують віднести до Хмельницької міської ОТГ.

«Це не приєднання об’єднаних громад до міста, це створення міської територіальної громади. Статуси населених пунктів при створенні ОТГ не змінюються. Сільська територія залишається сільською, міська міською. Тарифи в селі для сільської території, тарифи в місті для міської. Межі міста визначає Верховна Рада, вони як є, так і залишаться», - прокоментував ситуацію з приєднанням громад до міста Сергій Яцковський.

Додає, що наразі йдеться про створення об’єднаної громади, тобто єдиних органів управління.

У грудні Хмельницька ОДА має направити перспективний план, який вони розробили, до Кабінету Міністрів. Коли ж чекати його офіційного затвердження у такому форматі або зміненому, наразі не відомо.

Нагадаємо, що попередній перспективний план на 2021 рік, який презетували за тиждень до цього, мав дещо інший вигляд

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую