ye-logo.v1.2

Як стати програмістом: у Хмельницькому пройшла масштабна ІТ-конференція

Суспільство 3472
Відвідувачі «Start in IT» змогли дізнатися як увійти у світ інформаційних технологій
Відвідувачі «Start in IT» змогли дізнатися як увійти у світ інформаційних технологій. Фото: автора

В її рамках професіонали поділилися власним досвідом з початківцями.

Сьогодні, 30 листопада, в обласному центрі пройшла всеукраїнська ІТ-конференція «Start in IT», організована комп’ютерною академією «ШАГ». На захід завітали представники відомих ІТ-компаній Хмельницького та України, аби поділитися власним досвідом з початківцями та охочими працювати у сфері сучасних технологій. Зокрема, вони радили, з чого варто почати навчання та пошук омріяної роботи.

«Всеукраїнська конференція «Start in IT» в Хмельницькому проходить вперше, — розповідає співорганізаторка заходу Ольга Осмолян. — Сьогодні до нас завітали представники успішних компаній з нашого міста, Києва, Івано-Франківська та Чернівців. Молодь і всі зацікавлені в ІТ не лише можуть послухати їх виступи, а й поспілкуватися за кавою й отримати корисні поради. Крім того, такий захід є чудовою можливістю для молодого спеціаліста знайти першу роботу».

Запрошені на захід спікери розповідали про різні напрямки ІТ — програмування, маркетинг, менеджмент. Втім, їх виступи об’єднало те, що вони говорили про основи: де вчитися, з чого починати, де шукати роботу. Крім того, їх думки сходяться щодо трьох головних тез: вчитися потрібно весь час, необхідно знати англійську мову й варто розуміти, чому ти хочеш працювати у сфері інформаційних технологій.

«Світ інформаційних технологій стрімко змінюється. Тому те, що освоюєш сьогодні, скоро може бути неактуальним», — Віталій Іванов

«Світ інформаційних технологій стрімко змінюється. Тому те, що освоюєш сьогодні, скоро може бути неактуальним», — Віталій Іванов

Власне про алгоритм працевлаштування в ІТ присутнім розповів директор комп’ютерної академії «IT STEP» у Хмельницькому Віталій Іванов.

За словами Віталія Іванова, основним етапом має стати безпосередньо навчання та практика, а вже далі — пошук роботи. ІТ-освіту можна отримати кількома способами: самостійно, у професійних спеціалізованих навчальних центрах, на короткострокових курсах, у класичних вищих навчальних закладах та за допомогою онлайн-курсів. Деякі з цих варіантів продуктивніші, інші — мають недоліки.

«Починати вивчати ІТ самостійно важко і залишається ймовірність, що з цього нічого не вийде, адже у початківця виникає багато питань без відповідей. Крім того, така освіта немає системності на відміну від решти способів увійти у світ інформаційних технологій, — розповідає Віталій Іванов. — Але, навіть отримавши диплом, «айтішник» має весь час вчитися чомусь новому. Світ інформаційних технологій стрімко змінюється. Тому те, що освоюєш сьогодні, скоро може бути неактуальним».

Загалом на «Start in IT» завітало кілька сотень відвідувачів

Загалом на «Start in IT» завітало кілька сотень відвідувачів

На його переконання, під час вибору закладу чи курсів для навчання потрібно звертати увагу на кілька нюансів. Наприклад, хто викладає ту чи іншу дисципліну. Бо в ІТ-сфері викладач найперше має бути практиком, а не теоретиком. Відповідно потрібно звертати увагу на методику навчання. Не зайвими факторами під час вибору освітньої платформи стануть й видача сертифікованих документів про завершення навчання та перспективи працевлаштування.

Що нині повинен знати програміст (за версією Віталія Іванова):

  • мови програмування;
  • бази даних;
  • структури даних;
  • алгоритми сортування та пошуку даних;
  • системне програмування;
  • мережеве програмування;
  • патерни проєкутвання;
  • командну розробку;
  • системи контролю та баг-трекінгу.

«Вас цінуватимуть лише за результати вашої роботи. Тоді ви й отримуватимете хорошу зарплатню», — Юрій Кісільчук

«Вас цінуватимуть лише за результати вашої роботи. Тоді ви й отримуватимете хорошу зарплатню», — Юрій Кісільчук

Справжній програміст повинен поєднувати у собі творчу натуру, аналітичний склад розуму, стійкість до стресів і вміння працювати в команді. У цьому твердженні переконаний CBDO (директор з розвитку бізнесу — авт.) івано-франківської компанії «Devlight» Юрій Кісільчук. Він розповів про головні помилки початківців у сфері інформаційних технологій.

За словами Юрія Кісільчука, у багатьох початківців, які прийшли в ІТ, вмикається «синдром Бога». Вони хочуть захмарної зарплатні й, щоб їх всі цінували. Проте гроші приходять лише з часом.

«Вас цінуватимуть лише за результати вашої роботи. Тоді ви й отримуватимете хорошу зарплатню. Не варто очікувати на надприбутки одразу після завершення навчання, спочатку потрібно здобути практичний досвід і показати себе», — підкреслив Юрій Кісільчук.

Також він зазначив, що досі побутує міф: програмування для одинаків. Насправді, більшість значних досягнень у ІТ-сфері насамперед злагоджена робота команди. Тому «айтішник» повинен вміти працювати в команді з іншими людьми, прислуховуватися до їх порад.

«В ІТ-компанії у вас має бути право на помилку, адже усі ми вчимося на власних помилках», — Олександр Вербіцький

«В ІТ-компанії у вас має бути право на помилку, адже усі ми вчимося на власних помилках», — Олександр Вербіцький

Засновник хмельницької IT та маркетингової компанії «Outsourcing team» Олександр Вербіцький дав відвідувачам конференції поради, як правильно обрати свою першу ІТ-компанію.

За словами Олександра Вербіцького, найперше потрібно оцінити власні сили, знання та практичний досвід. Крім того, потрібно поцікавитись цінностями тієї чи іншої компанії та порівняти їх з власними поглядами на життя. Інакше — там буде некомфортно працювати. Для початківця краще обирати не якусь корпорацію, а маленьку ІТ-компанію.

«У невеликій компанії вам допомагатимуть порадами, підштовхуватимуть до роботи. Як правило, у великих підприємствах на вас менше звертатимуть уваги, якщо ви початківець. Взагалі ідеально, коли на вашій перші роботі є людина яка стане для вас своєрідним наставником, — розповідає Олександр Вербіцький. — Крім того, у ІТ-компанії у вас має бути право на помилку, адже усі ми вчимося на власних помилках».

Також він зазначив, що найголовніше під час вибору будь-якої роботи — не гроші, а люди з якими потрібно працювати. Якщо що з ними не комфортно, важко, тоді краще пошукати іншу компанію, а не силувати себе.

Для відвідувачів ІТ-конференції також проводили різноманітні конкурси та розіграші призів

Для відвідувачів ІТ-конференції також проводили різноманітні конкурси та розіграші призів

Цікавими історіями та корисними порадами з присутніми поділилися й інші спікери «Start in IT». Завершилася ІТ-конференція розіграшами різноманітних призів.

Читайте також: Які зміни наступного року чекають на дитсадки та школи Хмельницького

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую